«УМ» повідомляла про встановлення пам'ятної стели на честь В'ячеслава Чорновола перед будинком у Києві, де він мешкав останній час перед загибеллю. Гранітний камінь із посвятою встановили 1 грудня, до дня референдуму за Незалежність. Він простояв «аж» два тижні. Вночі з четверга на п'ятницю кілька невідомих типів сплюндрували пам'ятку: перекинули півторатонний камінь і хотіли скинути з підвищення, на якому він стояв. Пагорб перед будинком Чорновола обмежений з двох боків стіною висотою близько півтора метра, яка на розі утворює кут, ніби ніс корабля. Саме на ньому стояла стела, і зловмисники хотіли скинути її звідти, проте їм не вистачило сили перенести камінь через досить високий бордюр, тож перекинута написом до землі стела так і залишилася лежати скраю. Вандали розтоптали також троянди, що лежали біля пам'ятки.
Рухівець і колишній депутат ВР Олександр Гудима чи не першим помітив це блюзнірство. На його виклик ще зранку приїхала велика команда міліції й дослідила місце злочину.
Та мешканці прилеглих будинків і без розслідувань здогадуються, чиїх це рук справа. За словами пана Гудими, пагорб між трьома будинками вже віддано під побудову скляної «свічки» фірмі «Фортуна-М». Соратники В'ячеслава Максимовича й місцеві мешканці хочуть зробити на пагорбі сквер його імені. Вже зараз тут стоїть дитячий майданчик — рідкість у центрі міста, тому тут граються діти не лише з прилеглих будинків. Нові забудовники натомість сприймають це як «бєспрєдєл». Люди, котрi живуть на тій околиці, розповідають, що після встановлення стели «амбали в шкірянках» приїжджали вже не раз. «Нічого у вас не вийде! Це наша земля!» — обурено кричали вони. «Група з шести чоловік серед білого дня викинулa квіти й пробувалa зрушити камінь, — розповідає Олександр Гудима, — проте люди почали кричати, і вони відступили». Пан Гудима не сумнівається, що і минулої ночi до стели «приклалися» ті самі людці.
Тим часом місцеві старожили розповідають, що зовсім неглибоко під їхніми будинками протікають два рукави колишньої річки Клов, від якої отримала назву місцевість. Асфальт тут постійно їде, а пагорб, на якому «фортунщики» хочуть будувати, — розсувається. Люди бояться, що земляні роботи призведуть до великого зсуву і зруйнують їхні помешкання. Тому вони охоче пристали на ідею скверу Чорновола і звели своїм коштом дитячий майданчик.