Віктор Ющенко: Раніше вся країна залежала від того, з яким настроєм встане одна людина — з Банкової. Тепер уся країна залежить від того, як встане людина з Грушевського
«Якщо чесно, то найбільше я хотів знайти під ялинкою мотоцикл. І недавно, дякувати Богові, отримав від дружини такий подарунок. 1942 року випуску. Тепер, думаю, треба щось до мотоцикла», — повідомив учора на зустрічі з українськими журналістами Президент Віктор Ющенко. «До мотоцикла» може бути... скасування політичної реформи. Саме таким шляхом можна побороти авторитаризм, що поглинає Україну.
Володимир Шаповал: Існують юридичні підстави, щоб визнати політреформу неконституційною
Відставка міністра закордонних справ Бориса Тарасюка стала, мабуть, найяскравішою і найзапеклішою віхою в протистоянні між Президентом і урядом, відколи в дію вступила політреформа. Гілки влади ставлять під сумнів легітимність дій один одного з приводу Тарасюка. А все це через недосконалість Конституції. Відтак існують справедливі побоювання, що рано чи пізно недоліки політреформи виллються у політичну кризу.
Виходів небагато: або однозначно витлумачити суперечливі положення Конституції, або вдосконалити Основний закон. Звісно, найкращим був би другий варіант. Але в нього мало віриться, зважаючи на розбіжності політиків у поглядах на перерозподіл владних повноважень. Усвідомлюючи таку перспективу, частина політикуму пропонує прийняти нову Конституцію на референдумі. Колишній суддя КС, а нинi — представник Президента в Конституцiйному Суді, доктор юридичних наук Володимир Шаповал зазначає, що для цього є правові підстави.