Громадська організація «Міська варта» має намір ще раз створити ініціативні групи для збору підписів городян, які готові підтримати відставку Михайла Добкіна на спеціально скликаному референдумі. Опоненти звинувачують мера у невиконанні передвиборчих обіцянок, тиск на малий та середній бізнес і непомірному підвищенні цін на комунальні послуги.
Кампанія за відставку міського голови стартувала ще півтора місяця тому — у розпал двох великих скандалів. Тоді новообрані управлінці влаштували справжній погром власникам кіосків. А також призупинили будівництво на кількох земельних ділянках, виділених великим фірмам депутатами попереднього скликання. Збори зi створення ініціативних груп тоді пройшли в усіх районах міста. Але на превеликий подив демократично налаштованої громадськості, чиновники категорично відмовилися їх реєструвати.
Наведені управлінцями аргументи вразили своєю надуманістю, а то й абсурдом. Скажімо, окрім суто бюрократичних причіпок («документи готуються на основі ксерокопій паспортів»), секретар міськради Геннадій Кернес поскаржився ще й на суцільний листопадовий морок. Мовляв, усі ці збори «проходять у темну частину доби, у зв'язку з чим неможливо встановити істинну кількість учасників». У відповідь на відверте глузування, громадські активісти провели біля парадного під'їзду мерії доволі гучний пікет і пригрозили чиновникам судовим позовом. Але, схоже, остаточного вердикту слуг Феміди «Міська варта» чекати не буде. Замість того, аби доводити законність створення листопадових ініціативних груп, опоненти влади вирішили створити нові.
Другий етап підготовки референдуму розпочався на тлі нових скандалів. За місяць, що минув, управлінці-«регіонали» встигли влаштувати великий переполох у рекламному бізнесі, закрили кілька великих міських ринків, власники яких не мають синьо-білої «орієнтації», а також вкінець пересварилися з правоохоронцями обласного та столичного рівнiв. І хоча Михайло Добкін та Геннадій Кернес пояснюють свої революційні дії винятково бажанням навести у Харкові залізний порядок, армія їхніх противників зростає у геометричній прогресії. А все тому, що чистоту своїх помислів «регіоналам» не завжди вдається довести на практиці. Скажімо, за тим же гучним міліцейським скандалом, що минулого тижня вразив місто кіношним сюжетом, чітко проглядається усе те ж насущне земельне питання.
Як стало відомо днями, чиновники з міліціонерами пересварилися, найвірогідніше, через 1,5 гектара у харківських Сокольниках. Цю ділянку депутати виділили обласному управлінню МВС ще наприкінці 90-х: для будівництва чотирнадцяти котеджів. Першу чергу новобудов здали кілька років тому. Дозвіл на другу правоохоронці теж отримали від депутатів минулого скликання. Але їхні наступники те рішення переглянули в досить радикальний спосіб. Тобто право розробити проекти відведення землі по вулиці Дерев'янка в Сокольниках отримали близькі родичі чиновників та депутатів-«регіоналів». Виходить, у чужих забрали, аби віддати своїм?