Кабінет Міністрів усіляко намагається пом'якшити стрес українців від нових комунальних тарифів. Навіть схвалив постанову, що передбачає спрощення порядку одержання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Тепер, як сказав віце-прем'єр Дмитро Табачник, у мешканців не вимагатимуть довідок про наявність чи відсутність заборгованості з оплати ЖКП. За його словами, для оформлення субсидії достатньо взяти довідки з ЖЕКу за оплату комунальних послуг та довідку про доходи з місця роботи. Далі необхідно звернутися до Управління соціального захисту і праці, у відділ нарахування субсидій. «Якщо оплата за комунальні послуги буде складати більше 20 відсотків від сукупного доходу родини, а для певної категорії населення (чорнобильців, пенсіонерів, неповних родин, інвалідів) — більше 15 відсотків, Головне управління праці і соціальної політики оформить субсидію автоматично», — цитує віце-прем'єра прес-служба Кабміну.
Крім того, Дмитро Табачник запевнив, що уряд буде стежити за «своєчасним і повним» інформуванням населення про їхні права на одержання субсидії за житлово-комунальні послуги і за тим, аби у відділах субсидій не створювалися черги. «Ми передбачаємо, що з введенням цього проекту збільшиться кількість родин, які звернуться по субсидію. Для цього Кабінет Міністрів доручає Міністерству праці й соціальної політики, а також усім облдержадміністраціям забезпечити відповідний режим роботи відділів з нарахування субсидій. Тобто, щоб працівники цих відділів розпочинали робочий день із 8:00 години і працювали до 19:00, у разі необхідності — до 20:00 години і перейшли на двозмінний графік роботи, відповідно, попередивши виникнення будь-яких черг», — наголосив Дмитро Табачник. А ще віце-прем'єр запевняє, що боржники без квартир не залишаться — не забиратимуть їх, мовляв, і за несплату комунальних послуг. Тим часом уряд ухвалив проект закону, що дозволяє реструктуризувати заборгованість населення за житлово-комунальні послуги, накопичену до 1 грудня 2006 року.
Найголовніше, що має знати кожен, хто оформляє субсидію, — це не обов'язково робити в перший тиждень. Нарахувати її в органах праці та соціального захисту можна упродовж двох місяців від часу отримання нових платіжних документів.
Донині, за даними прес-служби Мінпраці, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало більше 460 тисяч сімей, або 2,6 відсотка загальної кількості сімей в Україні. Тепер ця цифра значно зросте. Як запевняють урядовці, необхідні для цього кошти у бюджеті будуть. Прикметно: якщо в жовтні по субсидії зверталися громадяни із сукупним середньомісячним доходом на рівні 600—800 гривень, то тепер у Мінпраці очікують, що, починаючи з грудня, до управлінь праці та соціальної політики можуть звернутися громадяни, чий сукупний дохід становить 1,5—1,7 тисячі гривень. Отож «офіційно» заможних українців навряд чи побільшає.