Владна «хата» скраю — й нічого не знає

Владна «хата» скраю — й нічого не знає

Керівники Донецька нарешті відреагували на акцію, про початок якої вже розповідала наша газета. А саме — на центральній міській площі імені Леніна так звана ініціативна група розпочала збір підписів за проголошення «незалежності Донбасу» і створення «Донецької федеративної республіки», куди ввійдуть шість областей. Певна річ, переважна більшість донеччан реагували на ці намагання новоявлених «федерастів» відповідно — крутили пальцем біля скроні. А деякі, певна річ, обурено телефонували до органів влади та правоохоронців, яким, за чиїмось емоційним висловом, ніби «повилазило» й вони не бачили, що коїться у них під самісіньким носом.

Воля завмерла в Базарі

Воля завмерла в Базарі

Їх убили за рішенням «Надзвичайної п'ятірки з ліквідації групи Юрка Тютюнника» 22 листопада 1921 року. Під містечком Базар на Житомирщині. Історики відзначають, що Другий зимовий похід війська УНР, учасниками якого були ці вояки, став останньою спробою періоду Української революції визволити Україну від більшовиків силою зброї. Спроби вшанування Героїв Базару в 1941-му й 1990 роках відзначені печаттю безсилля. У 1941-му мітинг-реквієм на пошану загиблих розстріляли гітлерівці. У 1990-му розігнали стусанами «радянські правоохоронці». Лише після «рубікону волі», у листопаді 1991-го 70-річчя трагедії вшановане несполоханим велелюддям. Страчених під Базаром за поданням СБУ реабілітовано за висновком Генеральної прокуратури. А в 2000 році могилу загиблих позначили меморіальним знаком роботи житомирського скульптора Олександра Бориса.

МАКСимально в рамках закону

МАКСимально в рамках закону

«Україна молода» мала рацію: Максиму Курочкіну рано було казати «гоп!», доки він не «перескочив» суд, що визначається з мірою запобіжного заходу для звинуваченого у здирництві російського бізнесмена. Вчорашня тривога деяких осіб стосовно того, що Курочкін, мовляв, «зник» по дорозі з аеропорту, виявилася марною, як і сподівання на сенсацію. Курочкін дуже швидко «знайшовся», а був він там, де і мусив бути: у слідчому ізоляторі.

Калиновий гай, «Свіча скорботи» і пам'ятник у Сімферополі

Калиновий гай, «Свіча скорботи» і пам'ятник у Сімферополі

Напередодні скорботних роковин Голодомору 1932—33 років на Чернігівщині в селі Сергіївка Прилуцького району висаджено калиновий гай. Калина цвістиме поруч із пам'ятником жертвам Голодомору. Як передає УНІАН, не виключено, що 24 листопада Президент Віктор Ющенко офіційно відкриє і цей пам'ятник, і цей гай. Як повідомив головний лісник Чернігівщини Сергій Мотрич, який став одним з ініціаторів калинового гаю, саме Прилуцький район страшенно постраждав у 30-ті роки — тільки тут загинуло від голоду до півтори тисячі мешканців.

Зникнення на полях фільтрації

Зникнення на полях фільтрації

Співробітники Одеського облуправління МНС витягли з каналізаційної труби на території Суворовського району міста тіла п'яти осіб, що, вірогідно, задихнулися при спробі незаконно врізатися у трубопровід підприємства «Лукойл — Одеський нафтопереробний завод». Про це у вівторок повідомили кореспонденту «УМ» у Центрі пропаганди облуправління МНС України.

Смерть у сосновому лісі

Смерть у сосновому лісі

Черкаські правоохоронці минулої п'ятниці цілий день, разом із вояками однієї з військових частин міста, прочісували ліс у районі Черкаського соснового бору. Піднята на ноги міліція розшукувала зниклих напередодні 41-річну безробітну черкащанку та 50-річного заступника директора Смілянського науково-дослідного інституту народного господарства: про зниклу жінку повідомила в Соснівський райвідділ міліції її сестра. Вона сказала, що за тією заїхав на автомобілі її знайомий...

Чиновників пересаджують на метро

Чиновників пересаджують на метро

Киянам за новими витівками столичного мера Леоніда Черновецького дуже цікаво спостерігати, а чиновникам уже, мабуть, навіть лячно. То він «сухий закон» у приміщенні адміністрації введе, то примусить проводити прийоми віч-на-віч з киянами, а то на «Таврії» погрожує пересадити. Але віднедавна меру здалося, що і «Таврії» для чиновників — задороге задоволення.

Як виплутатися з Іраку?

Як виплутатися з Іраку?

Щодня провідні інформагенції повідомляють про все нові пропозиції та рецепти виходу з іракської кризи, які лягають на стіл президента США. Ще минулого тижня з'явилося повідомлення про намір адміністрації Білого дому залучити до процесу стабілізації в Іраку представників нелюбої їй «вісі зла» — Сирію та Іран. Запланована зустріч найближчої суботи в Тегерані лідерів Ірану, Іраку та Сирії свідчить про початок матеріалізації цього плану.

Самопроголошений президент

Самопроголошений президент

Лідер лівої мексиканської опозиції Андрес Мануель Лопес Обрадор, який у липні програв президентські вибори кандидату правих Філіпе Кальдерону з різницею у піввідсотка голосів, не зміг змиритися зі своєю поразкою. Він та майже третина мексиканців переконані, що результати виборів було фальсифіковано на користь Кальдерона, тому позавчора Обрадор вдався до останнього кроку — на мітингу на площі Зокало в центрі мексиканської столиці в присутності десятків тисяч своїх прихильників проголосив себе президентом та прийняв присягу. Вчора Обрадор почав формування альтернативного уряду.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Знову «іржава смерть»

Знову «іржава смерть»

Зачистка місцини на схилах Мекензієвих гір від вибухонебезпечних предметів фахівцями «Укроборонсервісу» провадилася цілеспрямовано. Піротехніки знали, де прочісувати землю, — за історичними документами, під час оборони Севастополя у 1941—1942 роках саме там пролягав рубіж легендарної артилерійської батареї старшого лейтенанта Івана П'янзіна. Саме на німого свідка тих кровопролитних боїв 65-річної давнини і натрапили за допомогою міношукача професійні піротехнiки.

Мисливця за орденами підвів «Привіт Королю!»

Мисливця за орденами підвів «Привіт Королю!»

Молодий чоловік готувався до своїх оборудок з неабиякою ретельністю та терпінням. 30-річний Микола (доки триває слідство, прізвище міліція не розголошує) розшукував в архівах та бібліотеках укази про нагородження людей, які в радянські часи за ратну працю стали Героями соцпраці, кавалерами ордена Леніна, з газет вирізав матеріали про них та фотографії. Коли досьє наповнювалось фактажем, залишалося єдине — відвідати орденоносця і викрасти нагороду.

Всі статті рубрики