Зреагувавши на численні «прохання трудящих» і скандали, пов’язані зі стосунками столичної влади з пресою, парламентський Комітет із питань свободи слова вирішив «розрулити» одразу всі столичні питання: тиск КМДА на колектив муніципальної газети «Вечірній Київ», конфлікт міської влади з кіоскерами та обмеження доступу журналістам до більшості міських чиновників. Засідання зробили відкритим.
Головним героєм «вистави» під назвою «Свобода слова і мер столиці» був заступник Черновецького Денис Басс із «вбивчою» фразою «Давайте факти». Вікторія Сюмар, директор Інституту масової інформації, принесла з собою три сторінки фактажу за останніх кілька місяців: від образливих реплік Черновецького на адресу журналістів під час прес-конференцій до труднощів з акредитацією та постійних відмов посадовців міськадміністрації від коментарів, із посиланням на славнозвісне розпорядження мера, яким він «занімив» усю КМДА, за винятком чотирьох своїх заступників. Денис Басс заявив: це було не розпорядження, а «лист», до того ж, без підпису мера. Незважаючи на те, що перелік зафіксованих порушень ІМІ надіслав до Комітету зі свободи слова заздалегідь, «рядових комітетчиків» з ним не ознайомили, тож розгляд питання по суті відсунули на два тижні.
Свідчення Людмили Воробйової, в.о. головного редактора «Вечірнього Києва», про те, що посадовці КМДА дають їй усні вказівки щодо змісту матеріалів, пан Басс відкидає. За його словами, з міського бюджету на «Вечірній Київ» виділено три мільйони гривень, а на наступний рік — чотири мільйони, а у штат видання входять 90 журналістів. При цьому газета виходить накладом близько десяти тисяч примірників, тоді як популярні видання, наклади яких «зашкалюють» за сто тисяч, мають удвічі менші колективи і «самі себе годують». Міська влада, отже, просто намагається «витягнути» збиткове видання і скоро оголосить конкурс на заміщення посади головного редактора. Втім питання, чому міськдержадміністрація в «ручному режимі» керує газетою, яка належить міській раді, Денис Басс обминув мовчанням.
Невирішеною залишається і ситуація зі столичними кіосками. За словами Марини Клюсової, представника восьми найбільших компаній-розповсюджувачів преси у Києві , приблизно половина київських газетних «точок» зараз поза законом. Головна причина — неможливість укладення договору про оренду землі під кіоски. «Після двогодинного страйку більшості кіосків Києва влада зробила вигляд, що зреагувала, — каже пані Клюсова, — з нами регулярно зустрічаються, але результату немає: всі наші ініціативи відхиляють на тій підставі, що вони суперечать законодавству».
Спасувавши перед прискіпливістю Дениса Басса, Комітет ВР iз питань свободи слова спромігся лише доручити скласти листа до мера із закликом з’ясувати ситуацію з «Вечірнім Києвом» і «формалізувати стосунки з редакцією», а також «якнайшвидше формалізувати стосунки з розповсюджувачами преси». Можна чекати, що майбутній депутатський лист стане окрасою колекції листів, звернень і петицій до КМДА від журналістів, які не мають змоги нормально висвітлювати діяльність міської влади.