Пiсля Романа вбили Богдана
Не минуло й місяця з часу замаху на життя директора ринку «Шувар» Романа Федишина, як у Львові відбулося чергове резонансне вбивство. Учора зранку поблизу будівлі Львівського склодзеркального заводу невідомі розстріляли з пістолета директора і водночас власника цього заводу Богдана Дацка. Як повідомляє ЗІК, замах відбувся, коли автомобіль Дацка під’їхав до прохідної заводу. Від обстрілу загинув лише директор заводу — водій, що сидів поруч, не постраждав. Правоохоронці наразі не оприлюднюють версій убивства, посилаючись на те, що це може зашкодити слідству. Єдине, про що вони говорять, — убивця був один і під час замаху випустив у жертву всю обойму пістолета.
Попри те, що працівники МВС не називають версій убивства, однією з найбільш імовірних є версія, що стосується роботи у «ТзОВ «Галімпекс-Склодзеркальний завод» (так правильно називається підприємство). Львівський завод є одним із найбільших у світі виробників скляних ялинкових прикрас і контролює 35% європейського ринку цієї продукції. Асортимент заводу становить понад 6000 найменувань. 90% продукції постачають за кордон — у Німеччину, США, Голландію, Францію, Канаду, Росію, Грецію, Перу. Окрім того, львівському дзеркальному заводу належать склофабрики у Лисичанську та Клавдієві, що під Києвом.
Чому гинуть БЮТiвцi
Оскільки це підприємство фактично не мало собі рівних у «своїй» галузі не тільки в Україні, а й у Європі, тому досить сумнівними є припущення про помсту конкурентів. «Фірма «Галімпекс — Склодзеркальний завод» — успішне підприємство, яке практично не мало конкурентів в Україні. Єдине підприємство, яке виробляло таку ж продукцію, — у Тернопільській області. Тому, як на мене, вбивство Богдана Дацка не пов'язано з конкуренцією у бізнесі», — вважає начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Львівської ОДА Ростислав Сорока. — Крім того, власники «Галімпекс —Склодзеркальний завод» викупили ще два підприємства у Німеччині. Тобто це була серйозна компанія, яка легально працювала на українському і світовому ринках. Продукція фірми продавалася у США, ЄС та у країнах Азії».
Львів'янам добре відомо, що між склодзеркальним заводом і відомою будівельною фірмою тривалий час iснує конфлікт довкола будівництва, розпочатого на землях, що належать заводу. Але й тут чиновник облдержадміністрації не бачить причин для вбивства. Як зауважив пан Сорока, «цей випадок не пов'язаний із виробництвом підприємства». А ще у Львові пам'ятають, як у лютому невідомі підпалили бар, що належить Ларисі Дацко, дружині загиблого.
На деякі думки наштовхує інший факт. Як з'ясувалося, з часів виборчої кампанії 2006 року убитий Богдан Дацко був членом Блоку Юлії Тимошенко. Про це у коментарі ЗІКу повідомило джерело у львівському БЮТ. З цього приводу Блок саме готував офіційну заяву, яку збирався невдовзі розповсюдити. Інформацію про приналежність до БЮТ Богдана Дацка офіційно підтвердили у Львівській міський організації ВО «Батьківщина» (раніше Богдан Дацко був активістом СДПУ(О). Це, нагадаємо, вже не перший випадок, коли зводять рахунки з членами саме цього блоку. Його членом був директор львівського ринку «Шувар» Роман Федишин. А влітку в Ніжині вбили «бютівця» Григорія Потильчака, у Донецьку — засновника ВАТ «Дебальцевський завод металургійного машинобудівництва» Геннадія Бистрякова, у Ялті — депутата Запорізької міськради Віктора Савкіна...
...Комітет підприємців Львівщини вчора розповсюдив заяву з приводу чергового нахабного розстрілу бізнесмена. «Кулі, які позбавили життя Богдана Дацка, не тільки відібрали у сім'ї чоловіка і батька, а й розстріляли сприятливий для чесного бізнесу інвестиційний клімат, — йдеться у заяві львівських підприємців... — Можливість позірних вбивств на очах у численних свідків, по дорозі дітей до школи вказує на відчуття безкарності убивць. Ця безкарність має підстави: ні вбивство Сенчука, ні замах на Федишина не розслідувані до кінця. Таким чином правоохоронні органи та влада або не можуть, або не хочуть, або зацікавлені у нерозслідуванні справ проти підприємців. Комітет підприємців Львівщини занепокоєний тим, що мотивом для такої хвилі насилля може бути намагання погіршити інвестиційний клімат, створити сприятливе середовище для рейдерства, силових захоплень підприємств та загнати чесний бізнес назад у тіньову економіку, де переваги має не якість бізнесу, а наявність сили і корупційних зв'язків».