Формат «круглого столу», який глава держави використовує для налагодження діалогу з політичними силами, практикуватиметься і надалі. Але тепер за участі найширшого кола громадськості, включаючи представників регіонів. Про це Віктор Ющенко повідомив, перебуваючи вчора в Харкові. «Моя мета в цілому, — говорить він, — приблизити полярні сторони. Посадити усіх за «круглий стіл», щоб усі засвоїли: політику протистояння необхідно замінити на політику співіснування, а потім ми разом сформуємо спільну політику інтересів. Ми побачимо речі, які можуть об'єднати націю, і тоді перейдемо до політики співпраці».
Коментуючи відставку міністрів «Нашої України», яку учора прийняла Верховна Рада, він, зокрема, сказав, що ця подія не добавляє компромісності чи нового підгрунтя для переговорного процесу. На думку глави держави, ця подія ускладнює питання міжпартійного діалогу, незважаючи на те, про які конкретно особи йдеться. Найгірше, що при цьому втрачається мотивація командного духу роботи на рівні політичних сил. Ідея «круглого столу» залишається актуальною і тому, що, на думку Віктора Ющенка, діалог між політичними силами і суперечки між ними повинні стати предметом обговорення загальнонаціонального вибору. Віктор Ющенко вважає, що люди повинні знати, куди йде країна, і одержати відповіді на своє запитання. Влада має пояснити громаді, що непрозорі газові домовленості однозначно вказують на подальше зростання цін. Гальмування вступу до СОТ зменшує шанс для України зміцнити українську економіку. Ющенко підкреслив, що Україні сьогодні потрібен бюджет розвитку, а не інструмент розподілу грошей. Саме тому останні події, пов'язані з діяльністю уряду, повинні теж отримати оцінку в суспільстві. Коментуючи дискусію навколо вступу України до Європейського Союзу, Віктор Ющенко підкреслив, що європейський вектор — це не красива теорія, а досяжна реальність, про що свідчать останні переговори у Гельсінкі. Є багато запитань у Президента і до урядової комісії, яка узгоджувала в Москві останні ціни на газ, його непокоїть той факт, що ці переговори проходили на комерційному, а не на міжурядовому рівні, і те, що вартість ціни на газ не була синхронізована з ростом тарифів на транспортування російського газу до Європи через територію України. На його думку, недопустимо також, аби в процесі формування ціни на газ були присутні будь-які політичні моменти. «Скажімо, я не уявляю собі ситуацію, коли різні економіки йдуть до вступу в СОТ синхронно або разом. У кожного свій підхід. Членства у СОТ не буває колективного. До цієї організації йдуть індивідуально».
Тема Чороморського флоту, яка виникла у зв'язку з газовими переговорами у Москві, теж була прокоментована Ющенком. Він говорить, що Конституція України не передбачає розміщення іноземних військових баз на нашій території. На думку Президента, цю полеміку Україна розпочала давно і свого часу досить успішно її завершила. Але водночас існує й інша реальність — це угода, яку Україна підписала з Росією в 90-х роках. І оскільки наша держава взяла на себе зобов'язання утримувати Чорноморський флот до 2017 року, вона, за словами Президента, його виконає. Але існує багато проблем у практичній площині, які Ющенко має намір вирішити при особистій зустрічі з президентом Росії. Вона, за словами Президента України, відбудеться ще цього року.