«Мамо, я льотчика люблю...»
П'ять років не був у відпустці мер Києва Леонід Черновецький. Тож коли нарешті вдалося викроїти законний відпочинок, подався, за порадою лікарів, «на моря». Вражень набрався стільки, що на все життя вистачить — особливо під кінець. Адже повертаючись додому керманич столиці ледь не загинув у авіакатастрофі. Про це Леонід Черновецький особисто розповів журналістам.
Рінат дав мало
Одна з найкращих барокових споруд столиці — Будинок митрополита на території Софії Київської — знову радує око чепурним виглядом. Реставрацію ще не закінчили, але планують зробити це наступного року, після чого тут проведуть урочистий прийом за участю Президента Ющенка. Цього ж понеділка в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася презентація першого етапу реконструкції Будинку і відкриття в ньому Музею архітектури.
Панацея чи злочин?
Повідомлення, що Харківська обласна прокуратура порушила кримінальну справу проти чоловіка, який виготовляв медпрепарати з людських клітин, вже встигло вирости до рівня медійної сенсації (вчора «УМ» коротко повідомляла про це). Самі ж слуги Феміди вперто зберігають залізну мовчанку. Єдине, що поталанило «витягти» журналістам із старшого слідчого прокуратури Дмитра Горгулі, так це класичне «слідство триває, тому від коментарів утримаюсь». Відомо також, що свої ліки сумнівний цілитель вводив пацієнтам хірургічним шляхом. І що проти нього вже порушено кримінальну справу за статтею 143. Підозрюваного звинувачують у порушенні встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини.
Кава з молоком
Якби така подія сталася за часів глухого середньовіччя, нещасну породілю забили б камінням і звинуватили в чаклунстві та змові з дияволом. Адже в таємниці народження у мами-мулатки двох малят — темношкірого та біленького — кілька століть тому не могли розібратися навіть найрозумніші дослідники людської природи. Сьогодні ж генетики «на пальцях» можуть пояснити, звідки в родині чистокровного німця та жінки з ямайсько-англійським корінням могли взятися близнюки з різним кольором шкіри. Як повідомляє «Кореспондент», двійнята — чорношкіра Алісія та біленька Жасмін — нещодавно народилися в австралійському містечку Берпенгері.
Великому начальнику — великий термін
Колишнього головного адміністративного директора енергетичного концерну «Енрон», 52-річного Джеффрі Скіллінга позавчора було засуджено федеральним окружним судом міста Х'юстон до 24 років і чотирьох місяців ув'язнення, повідомляє агенція «Рейтер». Скіллінг також повинен випла-тити 45 млн. доларів відшкодування акціонерам фірми. Це найсуворіший з усіх вироків, які були видані у справі афери «Енрону», що почалася банкрутством концерну наприкінці 2001 року, коли його борги сягнули астрономічної суми 31,8 млрд. доларів. Попередні вироки отримали «дрібніші рибки» з керівництва компанії. «Уникнув» суду та загрози 45 років ув'язнення засновник компанії та головний винуватець її бід — 64-річний Кен Лей, який у липні цього року помер від інфаркту під час відпустки у штаті Колорадо.
НОВИНИ ПЛЮС
Газ по телефону
130 доларів за тисячу «кубів» — такою буде ціна російського газу, який «Газпром» постачатиме Україні наступного року. Про це було повідомлено під час прес-конференції прем'єрів: РФ — Михайла Фрадкова та України — Віктора Януковича, яка відбулася у Києві за підсумками першого засідання Комітету з питань економічної співпраці українсько-російської міждержавної комісії Ющенко—Путін. Найпікантніша деталь у самому факті оприлюдненої ціни на газ — те, що глави обох урядів, які у попередні місяці провели щонайменше два раунди важких переговорів на цю тему, заявили пресі, не блимнувши оком: цю цифру, 130 доларів, їм щойно повідомили... телефоном із Москви.
Кров на свято
Відзначення 50-ї річниці угорської революції відбувалося в Будапешті двома окремими потоками. На самій площі Лайоша Кошута було спокійно, оскільки до офіційних урочистостей допустили лише запрошених гостей, в тому числі й зарубіжних, та представників ЗМІ. Офіційні урочистості частково зіпсували групи демонстрантів, противників діючого прем'єр-міністра Угорщини Ференца Дюрчаня, які, через захисні бар'єри та кордони поліції біля приміщення парламенту, а також через мегафони вимагали відставки голови уряду та збереження в країні демократії.