На багатостраждальній і найбруднішій річці Європи — Дунаї — знову техногенна аварія. На одному з верхніх відтинків річки стався витік нафти, що утворило пляму завдовжки 20 кілометрів. ЇЇ зафіксували днями на території Болгарії і підозрюють, що витік стався в одному з нафтових терміналів Сербії, хоча офіційний Белград цього не підтверджує.
Болгарія та Румунія, чиєю ділянкою зараз проходить пляма, активно збирають нафту. МНС України та «Українське дунайське пароплавство» напоготові. У місті Рені створили спеціальну робочу групу, що відстежує ситуацію безпосередньо на українській ділянці Дунаю. Представник України в Дунайській комісії (ДК) пан Ткач звернувся за відповідними роз'ясненнями до представників Сербії, Болгарії та Румунії в ДК і генерального директора Секретаріату ДК.
В Управлінні МНС в Одеській області «УМ» повідомили, що пляма, яка вже розділилася на кілька частин, рухається зі швидкістю 90 кілометрів на добу, відтак до української ділянки Дунаю має дійти 8-9 жовтня. Проте в МНС сподіваються, що з нафтою впораються румунські та болгарські служби, і до України вона не дістанеться. У разі, якщо мазутна пляма досягне прикордонних вод України, українська сторона готова до розвитку ситуації, повідомив президент ВАТ «Українське дунайське пароплавство» пан Суворов.
В Одеському управлінні екології та природних ресурсів кажуть, що ще не можуть передбачити, якої шкоди завдасть нафтова пляма на нашій території, оскільки це залежить від кількості нафти, яка дійде до України. Місто Кілія, яке бере воду з Дунаю, закриє шлюзи і живитиметься із автономних резервуарів, а міста Рені та Ізмаїл живляться з артезіанських джерел. На самому початку українського відтинку Дунаю, біля міста Рені, через річку натягнуть спеціальну загорожу, що буде фільтрувати воду й зупиняти нафту, яку одразу збиратимуть.