У Декларації Парламентської Асамблеї НАТО до ризького саміту Альянсу (який заплановано на 28-29 листопада) «українському питанню» відведено «пасти задніх». Це результат брюссельських заяв Прем'єра Віктора Януковича. Прикметно, що в документі з 15 пунктів питання відносин з Україною стоїть аж дванадцятим, а питання стосунків з Росією — на один пункт вище, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
В «українському» пункті йдеться не про стратегію, а тактику. Зокрема про потребу «продовжити співпрацю з Україною в чинних рамках» і готовність допомогти Києву в інформуванні громадян про роль та діяльність Альянсу. На громадській думці українців особливо акцентовано в документі ПА НАТО, адже саме несприйняття Альянсу в Україні і стало підставою для зовнішньополітичних демаршів нового уряду.
Стосовно ж розширення НАТО, в Декларації говориться: «Членство в Альянсі має залишитися відкритим для тих претендентів, які демонструють свою прихильність спільним цінностям Альянсу й оцінюються країнами-членами як такі, що готові до членства. Під час ризького саміту лідери повинні надати чіткі рекомендації Албанії, Хорватії і Македонії, коли вони можуть очікувати запрошення приєднатися до Альянсу». Зауважимо, що в цьому переліку, якби вiн укладався мiсяць тому, могла би стояти Україна.