Справа ошуканих інвесторів будівельної «піраміди» «Еліта-Центр» вступає в нову якість. Як повідомили «УМ» джерела в Міністерстві внутрішніх справ, Головне слідче управління МВС учора мало передати до суду першу частину кримінальної справи за обвинуваченням керівників цього «трасту, який луснув». Номер карної справи — 24-138, а до суду притягають поки що лише одну людину — Циганка Ігоря Леонідовича. Підопічні начальника ГСУ МВС Петра Коляди інкримінують Циганкові ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу — «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою».
Нагадаємо, що Циганок — не головний персонаж цієї афери. Він дійсно мав відношення до невеликого будівельного бізнесу, був гендиректором фірми із назвою «Еліта-Центр», причетний до «Будівельно-інжинірингової компанії (БІК)», яка почала в Києві по вулиці Отто Шмідта будівництво єдиного будинку з усіх, що були обіцяні й продані більш як 1500 інвесторам. «Своїм» покупцям Циганок казав, що він вийшов із числа засновників «Еліти» й отримав свою частину майна у вигляді 70 квартир у тому самому будинку на Шмідта. Саме така кількість потерпілих — близько 70 осіб — і проходить у згаданій справі №24-138. При цьому слова пана Циганка про те, що він вийшов із числа засновників «навколоелітівських» фірм, перевіркою не підтвердилися.
Очевидно й те, що київський бізнесмен Циганок не міг не знати про злочинні наміри основних фігурантів у цій афері — Олександра Волконського й Олега Шестака, котрі зараз перебувають у розшуку. Адже ці дві сторони — Циганок і Волконський-Шестак — одночасно по кілька разів у різній черговості продавали одні й ті самі квартири, нібито попередньо між ними розподілені. «Свої» квартири Циганок реалізовував за готівку через «власного» нотаріуса (ця пані проходить у справі як свідок). Можна уявити, про яку суму, зароблену «з повітря», йдеться, якщо одна 2-кімнатна квартира від Циганка коштувала 300—320 тис. грн.
Після того, як Волконський і Шостак згорнули свою «лавочку» й взяли ноги в руки, Циганок чомусь залишився в Києві. Є версія — бо сподівався на заступництво впливових осіб. Він, нагадаємо, проводив навіть кілька прес-конференцій, обіцяв знайти способи завершити будівництво. Двічі Циганка випускали з СІЗО на підписку про невиїзд — для лікування, а тепер вiн — знову за гратами. Йому світить позбавлення волі терміном від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Однак відомо, що майно своє — дуже чимале — Ігор Леонідович завбачливо переписав на родичів.
Із понеділка потерпілі від Циганка і він сам можуть починати знайомитися з матеріалами кримінальної справи. На питання, коли до суду буде передано другу, основну частину слідчих здобутків (а там ідеться вже не про 70, а про півтори тисячі ошуканих), у ГСУ МВС відповіли: не скоро, навряд чи цього року, адже масив матеріалів — дуже великий.