Душі чують

Душі чують

Лише цього року вперше за 15 літ влада вийшла за межі звичного покладання квітів до пам'ятника і з ініціативи Президента Віктора Ющенка 27 вересня скликала Міжнародний форум. Київ готувався, зустрічав закордонних гостей і трохи тривожився: а як усе буде? Адже довкола «українсько-єврейського питання» зміїться стільки забобонів, а систематичної праці для налагодження порозуміння немає. Утім розкладки на майдані Незалежності після відповідної роботи чиновників із секретаріату набули людяного вигляду — з них майже зникли антисемітські книжечки. «Три дні тому прийшли і заборонили, — пояснила одна з продавщиць. — Сказали, що влаштують перевірку».

Про узвіз на згадку

Про узвіз на згадку

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 45

Близько двох тисяч підписів зібрано київськими митцями проти реконструкції Андріївського узвозу. Свою акцію протесту провели позачора й учасники громадянської мережі «ОПОРА». Активісти закопали на узвозі капсулу з посланням до нащадків, куди також вклали фотографії з видами нинішнього узвозу.

У заліковці — 40 років

У заліковці — 40 років

Сьогоднi в Тернопільському державному економічному університеті приймають свого найвідомішого студента — Віктора Ющенка. В рідну альма-матер Президент України заглянув не випадково, а з нагоди 40-річчя ВНЗ, яке тут відзначається.

Підпалив і закрив у квартирі

Підпалив і закрив у квартирі

Коли пізно ввечері 27 вересня 21-річна жителька Кіровограда Олена пускала в квартиру знайомого, який був її однолітком і з яким виросла в одному мікрорайоні, то не могла уявити, що це буде найстрашніша в житті ніч для неї та її малої дочки Катерини.

100 грамів, і не більше

100 грамів, і не більше

Євросоюз почав профілактику від терактів через боротьбу з багажем пасажирів літаків. Зокрема, відтепер діятимуть нові норми перевезення рідини і ручної поклажі.

А ось і скальпель прилетів

А ось і скальпель прилетів

Позавчора французькі лікарі провели першу у світі хірургічну операцію у стані, наближеному до нульової гравітації. Вона була проведена на борту літака-аеробуса Airbus A300 Zero G, здатного виконувати маневри, результатом яких є невагомість у салоні. Політ тривав три години і закінчився посадкою на аеродромі Маріньяк поблизу міста Бордо. Саму операцію усування жировика на плечі добровольця Філіппа Саншо проводили п'ять хірургів, вона тривала лише 10 хвилин.

Чи то миротворці, чи то терористи

Чи то миротворці, чи то терористи

Розгорівся черговий конфлікт між Грузією та Росією: позавчора грузинські силові структури заарештували чотирьох російських військовослужбовців. Інтернет-агенція Газета.ru повідомила, що підполковника Олександра Саву було заарештовано в аеропорту Тбілісі, підполковника Дмитра Казанцева — у самій столиці, коли він їхав на автомобілі, підполковника Олександра Завгородцева та майора Олександра Баранова затримали в Батумі. У ніч із середи на четвер у Батумі були заарештовані ще двоє російських військовослужбовців — Амір Асланян та Руслан Скрильніков. Усі шестеро належать до так званого російського миротворчого контингенту в Грузії. Разом з іноземними заарештовано 12 громадян Грузії, яких підозрюють у співпраці з російською розвідкою. Серед них є етнічні грузини, вірмени та росіяни.

Бенкетик під час кризи

Бенкетик під час кризи

На злеті солодкої і трохи терпкуватої, як смак доброго червоного вина, постреволюційної дружби України й Грузії, приватної і державної, президенти двох країн напланували і наанонсували безліч акцій дружби народів, один із проектів — Рік Грузії в Україні і Рік України в Грузії. Такі «роки» — задоволення не з дешевих, тим паче для не надто заможних країн. Але грузини свій Рік провели, не без меценатської допомоги грузинів-мільйонерів, які живуть в Україні. Наша культурна відповідь була запланована на квітень, але складні внутрішні політичні процеси, безлад у міністерствах, відсутність чіткої планової роботи і грошей прирекли цей проект на відтермінування. Нарешті вчора о 18.00 у Тбіліському державному театрі опери і балету ім. Паліашвілі відбулася урочиста церемонія відкриття Року України в Грузії, 20 хвилин відвели на церемонні промови, годину і сорок хвилин — на виступ оркестру народних інструментів під керівництвом Віктора Гуцала.

«Червоні вуха» та «гострі язики»

«Червоні вуха» та «гострі язики»

Російські дипломати вкотре забули про дипломатичний тон, і вкотре щодо України. Вони закликали українських політиків змиритися з тим, що двомовність в Україні — «це історично сформоване» явище, а тому намагання українців захистити рідну та державну мову в своїй країні називають діями, «позбавленими здорової логіки». Про це йдеться у коментарі Департаменту інформації і преси МЗС РФ щодо «фактів дискримінації російської мови в Україні».

Всі статті рубрики