Позавчора ввечері підходи до Палацу культури Київського політехнічного інституту виглядали так, ніби тут має відбутися концерт світової поп-зірки. За півгодини до обумовленого часу перед входом стояла величезна черга, людей «фільтрували» наряди міліції. Насправді це була масштабна зустріч усіх, хто потерпів від будівельної афери групи компаній «Еліта-Центр», із представниками Київської міської держадміністрації. Нагадаємо: «піраміда» не зведених, але розпроданих будинків завалилася ще в лютому. І лише тепер міська влада, (щоправда, вже нова) взялася офіційно рахувати ошуканих.
Вів зібрання у кращих бюрократичних традиціях — із лічильною і мандатною комісіями — заступник столичного мера Віталій Журавський, голова комісії КМДА з цієї проблеми; у президії був присутній ще один «зам» мера — Денис Басс, і низка членів цієї комісії від влади. Копії довідок з МВС про статус потерпілих організаторам цього «форуму» надали 1 220 осіб, але, ясна річ, на зустріч прийшли не всі. Та й приходити крайньої потреби не було — хіба що почати «формувати» для мерії точне число тих, хто потребує сатисфакції й компенсації.
Заступники Леоніда Черновецького бадьоро інформували про виконаний обсяг «компенсаційних» робіт, однак до конкретних квадратних метрів дуже далеко. Переповненому залу показали на великому екрані слайди шести проектованих будинків у спальних районах, які ще мають пройти затвердження й відшукати фірми, що їх будуватимуть. Для цього існує так звана конкурсна комісія КМДА. У співпраці з «Київським інвестиційним агентством» вона має із певного кола компаній-претендентів обрати тих, що на вигідніших умовах почнуть зводити ці будинки. З огляду на те, що в кожному — максимум 130 квартир, а потерпілим буде відведено максимум чверть помешкань, виходить, що справа із вдоволенням ошуканих може затягнутися на 10 років, і це ще в кращому разі. Поки що зібрання обрало десятьох представників «із народу» для участі в роботі цієї комісії. І як обирали! Шум і гам у боротьбі за доступ до мікрофона стояв такий, ніби ділили вже власні помешкання. Як можна було помітити, делегатами для співпраці із владою значною мірою стали не вельми кваліфіковані в цьому питанні персони. Але саме вони, як наполіг пан Журавський, повинні будуть тепер скласти список конкретних пропозицій від потерпілих для розв'язання цієї проблеми на рівні КМДА та Київради. Стенограму засідання було обіцяно надати усім фракціям столичної мерії, а вже ті вирішуватимуть, що робити далі.
Поки що представники мерії наголошують на своїй «добрій волі» працювати в цьому напрямі, але, як видно, коней не женуть. Стрілки переводять, зокрема, правоохоронні органи, котрі так і не відповіли хоча б на запити стосовно кількості потерпілих. Крім іншого, Віталій Журавський фактично зруйнував «територіальний» принцип організації жертв «Еліти-Центр». Якщо досі ошукані стукали у двері мерії через групи своїх представників за місцем інвестування (тобто від тих будинків у різних районах, які обіцяли спорудити шахраї), то тепер КМДА працюватиме лише з десяткою обраних на позавчорашньому «базарі».
Кому й що даватимуть насамперед, на яких умовах, кому не даватимуть узагалі — у загальному шарварку про це так і не поговорили. Хоча у присутніх було величезне бажання донести до людей Черновецького думку, що він не має права порушувати Конституцію і дискримінувати потерпілих за майновою ознакою. Адже досі міський голова тільки заявляв, що про потребу допомагати лише бідним потерпілим від афери, а не «буржуям».