Чи не вперше в історії нашого військового флоту досить насиченим подіями навчального плану видався цей перший осінній місяць. Буквально днями ескадра флоту в складі фрегата «Гетьман Сагайдачний», корвета «Тернопіль», середнього десантного корабля «Кіровоград» та рейдового буксира «Кременець» у рамках підготовки до активної фази вітчизняних широкомасштабних навчань «Чисте небо» вдало «підіграла» морській піхоті на полігоні мису Опук поблизу Феодосії. На полігоні російського Чорноморського флоту (ЧФ його в України орендує) наші «чорні берети» висаджувались комбінованим способом, тобто одночасно з моря і повітря, аби блокувати, оточити і роззброїти «бандформування й терористичні групи» у вигляді конкретних фанерних мішеней.
Цього разу в приморському місті, як і на півострові загалом, все обійшлось без галасу проросійських козачків і таких же екзальтованих пенсіонерів-вітренкінців. Без «супроводу», як повідомили «УМ» у прес-службі флоту, розпочались у Севастополі під загальним керівництвом адмірала сера Джеймса Бернелл-Наджента, командувача компонентом Об'єднаних ВМС НАТО в Нортвуді (Велика Британія) міжнародні комп'ютерні навчання НАТО «Кооператив марлін -2006». На них військовослужбовці з дванацяти країн НАТО (Болгарії, Канади, Німеччини, Греції, Італії, Польщі, Словенії, Туреччини, Великої Британії, Данії, Норвегії та Литви), представники збройних сил чотирьох країн-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру» (Албанії, Хорватії, Фінляндії й України), а також Алжиру й Ізраїлю мають відпрацювати питання безпеки на підводних човнах, надводних кораблях, літаках і вертольотах, пошуку й порятунку аварійного підводного човна, організації заправлення пальним у море, евакуації цивільних осіб у порту, безпеці стоянок кораблів і суден у місцях базування і на переході морем.
У перспективі, після отримання теоретичних знань, учасники навчань зможуть практично застосувати отримані навички в ході підготовки і проведення операції з реагування на кризову ситуацію «Активні зусилля—2006», що пройдуть наступного місяця у Середземному морі. Від України на них буде задіяний корвет «Луцьк», який нещодавно успішно провів у Чорному морі експериментальні ракетні стрільби.