Учора ввечері гурт «Воплі Відоплясова» у Київському театрі ляльок представив новий відеокліп на стару пісню «Колискова».
Звісно, було наївно сподіватися, що це буде відео з якоюсь лагідною дитячою пісенькою та немовлям у колисці. Як це притаманно всім акціям, організованим Олегом Скрипкою, презентація відбулася більш ніж оригінально — з відчуттям смаку, бурхливості уяви. А ще — з великим бажанням вказати на дефекти сучасного культурного та духовного світобачення людської натури.
Гостей та учасників презентації організатори намагалися частувати «кілограмами пластиліну, брудною кавою і філологічним кошмаром». «Інфернальний патронат заходу» забезпечив Волохатий Дідько — істота, як описали у своєму анонсі «вевешники», «привітна й миролюбна, яка при цьому іноді занадто гучно плямка в жижі та робить плями у простирадлах». Спеціальними гостями виступили Ціпа, Глина та Могила — персонажі «настільки перелякані й беззахисні, що почуваються більш-менш комфортно лише в анімаційному просторі».
Такий дивний підхід пояснюється тим, що кліп — анімаційний, а його головні герої — пластилінові. Це монстри, оскільки саме на основі цих страшилок зараз формується естетичне виховання дітей, наляканих, у результаті, «сміхом до гикавки».
Під час піврічного творення кліпу-мультика «постраждало» 200 кілограмів пластиліну. Режисером відео є Олег Цуріков.
* * *
А зараз Олег працює ще над одним мультиком. Він удруге спробує себе в ролі актора дубляжу анімаційних фільмів. У новій норвезькій стрічці «Теркель і халепа» Скрипка перекладатиме на українську викладача рок-музики в сучасній школі.
«Це дуже сумнівний, такий хуліганський проект. Там занадто чорного гумору, як на мене. Але діти зараз сприймають гумор трохи інакше, люблять грати зі всілякими скелетиками, монстрами», — каже співак.
Мультиплікаційний дебют у соліста «ВВ» відбувся у «Карлсоні», де він озвучив українською мовою головного героя з пропелером.
ДО РЕЧІ
Сам соліст «ВВ» співати справжні колискові не вміє. На запитання, що він співає на ніч своєму маленькому синочкові, Олег Скрипка відповів: «Для того є мама». «А якщо мами вдома немає?» — «Ну тоді це катастрофа!».