Відповідний президентський указ підписано позавчора ввечері. Ігор Осташ не є кадровим дипломатом, проте він досить широко «обізнаний у темі», адже впродовж трьох депутатських скликань входив до складу української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, а у Верховній Раді минулого скликання був заступником голови Комітету в закордонних справах. За освітою філолог-славіст, Осташ володіє польською, сербською, хорватською, болгарською мовами, але найбільше на новій посаді йому знадобиться англійська, яка теж є в арсеналі екс-депутата від фракції «Реформи та порядок». До слова, Ігор Осташ буде єдиним представником «РіПки» у владі. Партія, яка, йдучи на вибои-2006 у блоці з «Порою», не змогла подолати 3-відсотковий прохідний бар'єр, після формування нового уряду втратила й те одне крісло, що мала в Кабінеті Єханурова, — міністра фінансів, яке обіймав Віктор Пинзеник.
КОМЕНТАР
Ігор Осташ:
— Несподіванкою це призначення для мене не стало, адже в душі я давно думав про дипломатичну роботу. А Канада — це для України стратегічно важлива держава, тим паче що й відповідними документами вона оформлена як країна особливого партнерства. До слова, модель відносин Канада — США, на мій погляд, є добрим прикладом для побудови відносин України з Росією.
Окрім того, як держава «великої вісімки» Канада впливає на багато важливих для України проблем, зокрема й на енергетичну безпеку. Для нас на сьогодні надзвичайно важливо максимально організувати економічні стосунки з Канадою, адже ця держава є дуже серйозним потенційним інвестором. Власне, вона й зараз дуже багато вкладає в Україну, але, думаю, рівень інвестицій можна серйозно збільшити. У планах, зокрема, проведення серйозних бізнес-форумів, покликаних показати привабливість України в інвестиційному плані.
Я їду в цю далеку країну, як додому. Адже Канада, як відомо, — одна з найбільш українських держав зарубіжжя, і якщо за офіційними даними там живе трохи менше мільйона українців, то в реальності, думаю, ця цифра набагато більша. А це дуже серйозна сила. До речі, свого часу я запропонував закон про правовий статус закордонних українців (ухвалений Верховною Радою у 2004 році. — Ред.) і тепер матиму можливість не лише побачити, як цей закон діє на практиці, а й максимально забезпечити захист прав українців у Канаді, особливо нової, так званої четвертої хвилі еміграції. Також хотілося б удосконалити інформаційне забезпечення української діаспори в Канаді — можливо, попрацювати над створенням нових телеканалів тощо.
А якщо говорити про далеку перспективу, то дипломатична робота в Канаді для мене дуже приємна ще й тим, що я активний любитель спорту, а зимові Олімпійські ігри 2010 року пройдуть у Ванкувері (усміхається). Тому вже зараз треба починати думати над тим, щоб з Ванкувера українська команда повернулася з тріумфом.