Місто «жита й миру» відзначає сьогодні свій симетричний «день народження» — 1122 роки. І хоча день Житомира — 9 вересня, за традицією, житомиряни святкують його три доби поспіль, тож усе почалося ще вчора. Перший день — офіційний. Опівдні біля будівлі міськради мали відкрити фотовиставку «Мій рідний Житомир», а мер Віра Шелудченко повинна була зустрітися з почесними громадянами міста. У святковому концерті взяли участь дитячі творчі колективи Житомира, болгарський дитячий ансамбль «Младость» та міська народна хорова капела «Орея».
Сьогоднішній день, найголовніший, позбавлений офіціозу. Міський голова в цей день відвідає два пологові будинки та зустрінеться з гостями міста. Вулицями Житомира о 12-й годині пройде святкова театралізована кавалькада. Пізніше, о 13:00, на Соборній площі почнеться історико-епохальне видовище «Великі події тисячоліття». Трохи пізніше тут пройдуть дитяче «Маскарад-Шоу» і театралізований бал молодят. Увечері на цій же площі в ювілейному гала-концерті групи «Древляни» візьмуть участь російська співачка Тетяна Овсієнко, група «Табула Раса», заслужені артисти України Олександр Тищенко і Павло Марежук, Ліна Скачко. У концерті на літній естраді, починаючи з 14:30, виступлять вокальний гурт «Мелодія», оркестри та хори музичної школи ім. Б. Лятошинського та інших установ міста, дует «Червоне та чорне», народні артисти України Ніна Матвієнко і Василь Зінкевич та багато інших. Окрім цього, у міському Парку культури і відпочинку ім. Юрія Гагаріна пройде міжрегіональний військово-історичний турнір «Золота шпора», а також фестиваль сучасної творчості «Ярмарок полiської пісні і танцю». Закінчиться день святковим феєрверком о 22:00.
У неділю вже традиційно проведуть конкурс краси. На літній естраді парку ім. Юрія Гагаріна пройде молодіжний суспільно-художній проект «Ми разом — 2000». Не обійдеться, звісно ж, і без військового оркестру. А біля кінотеатру «Космос» відбудеться урочисте нагородження переможців конкурсу «Мій ошатний район».
До слова, роком заснування Житомира вважається 884-й. За легендою, свою назву місто одержало від імені дружинника київських князів Аскольда і Діра — Житомира, який нібито відмовився служити ворогам князів, сховався в лісах і оселився на скелі при злитті рік Кам'янки й Тетерева. В інших легендах розповідається, що тутешні мешканці відвіку торгували хлібом і жили мирно.