З Києва по метру — бідному квартира
Громадські слухання у справі «Еліта-Центру», які відбулися у вівторок в КМДА, не наблизили розв'язання цієї проблеми. Мер Києва Леонід Черновецький, як і раніше, чекає, коли МВС завершить розслідування афери і надасть міській владі точні списки постраждалих. За його словами, багато шахраїв купили інвестиційні договори в реальних інвесторів або просто підробили і тепер очікують «компенсації» від міської влади.
Мерзни, мерзни, вовчий хвіст...
Столичні мешканці, які звикли до цілодобової роботи червоного краника у ванній, мають усі шанси наблизитися до мешканців віддалених міст, які користуються гарячою водою тільки впродовж опалювального сезону. Це станеться, якщо «Газ України» і далі обмежуватиме постачання «блакитного палива» компанії «Київенерго», «вибиваючи» таким чином борги за спожитий цього року природний газ. Два дні тому без газу залишилися 6 котелень столиці, на вчора було заплановане відключення від газопостачання ще 12 котелень. Щоправда, як повідомили «УМ» у прес-службі «Київенерго», кияни поки не відчули вiдсутнiсть гарячої води, оскільки «Житлопостаченерго» перерозподілило споживачів, чиї котельні були відімкнені, на інші, працюючі об'єкти.
Приречені в небі...
Учора у Санкт-Петербурзі рідні та колеги прощалися із екіпажем російського літака Ту-154, що розбився минулого тижня поблизу Донецька. Жалобна процесія проходила в авіамістечку. Тим часом похоронити ще й досі не можуть 94 загиблих — їхні тіла лишаються неопізнаними. Неідентифікованих жертв трагедії вже вчора мали передати російській стороні. Про це журналістам повідомив голова Донецької облдержадміністрації Володимир Логвиненко. Він уточнив, що на місці катастрофи рятувальники всього виявили 176 тіл і фрагментів тіл загиблих (хоча, за попередніми даними, загиблих було 170, 10 і з них — члени екіпажу). Причину різниці в кількості знайдених тіл ще має з'ясувати слідство. Наразі, нагадаємо, родичі упізнали 82 загиблих, їх уже доставлено на батьківщину й поховано.
Труба округлилася до реальності
Позавчора акціонери North European Gas Pipeline Company (Північно-Європейської газової трубопровідної компанії) — «Газпром» (51 відсоток), ВАSF і Е.ОN Ruhrgas (по 24,5 відсотка) — підписали остаточний договір про будівництво Північно-Європейського газопроводу (ПЄГ) дном Балтійського моря. Як повідомила газета «Время новостей», у цьому документі закріплені фінансові та юридичні параметри, які були визначені в принциповому договорі, підписаному у вересні 2005 року. Газета зазначає, що цей захід широко не афішувався, незважаючи на те, що лише тепер можна з упевненістю говорити про усунення всіх розбіжностей між партнерами, починаючи від принципів фінасування і тарифів на транспортування і закінчуючи податковими ризиками компаній-акціонерів. Тепер акціонери будуть просто контролювати діяльність спільного підприємства, поклавши вирішення конкретних завдань на менеджмент Північно-Європейської газової трубопровідної компанії на чолі з виконавчим директором Матіасом Варнігом. Разом з угодою був схвалений і бізнес-план проекту, а також узгоджена сума викупу в «Газпрому» технічної документації на нього.
Трішечки — в опозиції, трішечки — ні
Спікер Ради Федерації Держдуми Росії Сергій Миронов позавчора оголосив про створення нової політичної партії лівого спрямування, яка покликана протистояти прокремлівській «Єдиній Росії», що має більшість у парламенті. Рішення про злиття в єдину партію підписали доволі маргінальні політичні сили — партія «Родіна», Партія пенсіонерів та Партія життя. Сам Миронов, який очолює Партію життя, назвав цю подію історичною і заявив, що на базі нової політичної сили в Росії буде нарешті створена «партія більшості».
Непосильне завдання
У Рійгікогу (парламенті Естонії) закінчилися вибори президента, але безрезультатно. Відбулися три тури голосування: один у понеділок і два у вівторок. Якщо в перший день виборів депутати чотирьох партій дисципліновано віддали 65 голосів за представницю союзу Res Publica/Союз Вітчизни, віце-спікера парламенту Ене Ергма, то в другому і третьому вони так само одностайно (64 голоси) проголосували за другого претендента — соціал-демократа, заступника парламентської комісії у закордонних справах, екс-міністра закордонних справ та депутата Європарламенту Тоомаса Хендріка Ільвеса. В обох випадках це були марні зусилля, бо для перемоги потрібно набрати 68 голосів від загальної кількості 101, тобто дві третини.
Смерть без ілюзій
НОВИНИ ПЛЮС
Погодний «Армагеддон»
Справжня стихія вирувала в Україні минулі два дні — довелося навіть оголосити штормове попередження. Дісталося від негоди і природі, і людям. Сильний дощ, шквалисті пориви вітру «перемкнули» світло в 14-ти областях України. Загалом при каганцях сиділи мешканці 153 населених пунктів. Про це повідомляє прес-служба МНС. Найбільше постраждали Крим, Херсонська, Миколаївська, Львівська, Запорізька, Тернопільська та Донецька області.
А в усьому винен циклон. Як пояснила «УМ» Людмила Савченко, начальник відділу метпрогнозів Укргідрометцентру, він ішов із півдня України через центральні області. І найбільше від негоди постраждав Крим. Вітер у Криму та на Херсонщині сягав 30—35 метрів за секунду, — каже пані Людмила. — Учора ж циклон відійшов на схід Білорусі. Україна перебувала у тиловій частині циклону — тому по всій території вчора так само пройшли дощі й був сильний вітер».