Західноукраїнську «Хатинь» спробують відродити

Західноукраїнську «Хатинь» спробують відродити

Голова Тернопільської обласної ради взяв під особистий контроль ситуацію з меморіальним комплексом у селі Молотків Лановецького району. 29 квітня 1943 року фашисти живцем спалили 617 його мешканців — більше, ніж у легендарній білоруській Хатині. На пам'ять про це в радянські часи у Молоткові було створено оригінальний (чого вартує одна тільки стилізована вулиця спаленого села з будиночками-склепами) меморіальний комплекс загальною площею близько двох гектарів. Щоб побачити його, в село щороку приїжджало до п'ятдесяти тисяч туристів з усього колишнього Союзу і навіть з-за кордону. Під «західноукраїнську Хатинь» була підв'язана і вся інфраструктура населеного пункту. Так, Молотків — чи не єдине село в регіоні, облаштоване за містобудівною документацією.

Поакомпануй Шульженко

Поакомпануй Шульженко

Утілити в життя цю ідею взявся харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов, той самий, який увіковічнює в бронзі ще одну відому харків'янку — Людмилу Гурченко. Скульптор уже закінчує працювати над ескізами, найближчим часом міська влада має розглянути проект, і якщо схвалить — автор почне роботу над самою статуєю. За задумом скульптора, Клавдію Шульженко віділлють з бронзи в натуральний зріст. Скульптура стоятиме біля висіченого з граніту роялю. Поруч з інструментом Сейфаддін Гурбанов планує поставити бронзовий стілець, щоб харків'яни і гості міста могли «акомпанувати» легендарній співачці. Виконавицю «Синего платочка», «Давай закурим», «Где же вы теперь, друзья-однополчане?» та інших відомих пісень Гурбанов «ліпив» за фотографіями з особистого альбому співачки — знімки автор взяв у музеї знаменитої харків'янки.

Миколі Пирогову — від московських кутюр'є

Миколі Пирогову — від московських кутюр'є

У Національному музеї-садибі Миколи Пирогова у Вінниці з'явився унікальний експонат — одяг для забальзамованого тіла знаменитого хірурга. І хоч він зовсім не старий (пошитий тільки в цьому році), проте як дві краплини води схожий на своїх історичних попередників, що їх носили в XIX сторіччі.

Чорне море ще чорніше

Чорне море ще чорніше

Експерти-екологи оприлюднили остаточні результати дослідження про значну шкоду, заподіяну Чорному морю та узбережжю Одеси внаслідок розливу понад 73 тонн нафтопродуктів з борту контейнеровоза Cma CGM Aegean під ліберійським прапором, що 18 серпня кинув якір біля одного з причалів Одеського морпорту. Представникові власника судна, що здійснило невдале швартування, офіційно пред'явлено претензію в обсязі 24 млн. 495 тис. 238,68 доларів. Крім того, накладено штраф у розмірі 1190 гривень на самого судноводія. Про це заявив начальник Державної екологічної інспекції охорони Чорного моря Павло Буланович.

Всі статті рубрики