Слов'яни і кримські татари знову, як і 8 липня, оскаженіло кидали один в одного каміння, порожні пляшки, пускали в хід арматурні прути, дрючки та все, що у бойовому запалі потрапляло під руки. І вкотре місцем кривавого побоїща (травмовано понад 20 осіб) став злощасний центральний ринок на вулиці Будьонного, точніше, ближні підступи до нього. Нагадаємо, місцевий регіональний меджліс вимагає будь-що прибрати торговище з древнього мусульманського цвинтаря «Азізлер», декілька ханських дюрбе (мавзолеїв) якого занесені до державного реєстру історичних пам'яток. Причому не впродовж року, як вирішила сесія міськради, а негайно.
Більш як місяць активісти Меджлісу тримають ринок в облозі, загородивши проїзд і прохід до нього «колючкою». Ясна річ, це не подобається торговцям на чолі з директором ринку Володимиром Медведєвим. Скеровані ідеологічно й інформаційно «Русскiм блоком», вони 12 серпня на площі Леніна, перед Бахчисарайською райдержадміністрацією, провели так званий загальноміський схід громадян з вимогою до властей розв'язати проблему на свою користь, тобто відновити роботу ринку. До речі, днем раніше у Сімферополі з аналогічними вимогами вони зустріли біля Радміну і Прем'єр-міністра Віктора Януковича. Той пообіцяв розібратися, а вже в ході наради з активом автономії заявив, якщо, мовляв, у наступний його приїзд знову з цим же підійдуть люди, то в тутешніх керівників є перспектива до урядових приміщень більше не потрапити. Відразу після наради Віктор Федорович мав перемовини з лідером кримських татарів нардепом Мустафою Джемільовим і пристав на його пропозицію про перенесення ринку зі святих місць.
Проте невмагомовний лідер «Русского блока» і, до речі, член депутатської фракції ВР Криму «За Януковича!» Олег Родивілов, який давно відомий своїми не тільки антимеджлісівськими і антитатарськими висловлюваннями та публікаціями в пресі (автор цих рядків був свідком, як у середині 90-х Родивілов зі своїми спільниками намагався зірвати підняття перед Сімферопольським міськвиконкомом Державного прапора України), переінакшив усе на свій лад. Саме він зі своєю командою у той день, як стверджують очевидці, роз'їжджав містом на легковику і через мегафон закликав народ власноруч розблокувати кримськотатарський пікет. Свого таки досягнув — приблизно 350 роздратованих молодих чоловіків (їм на підмогу спеціально підвезли ще й групу із Севастополя) вирушили на вулицю Будьонного. Міліцейського кордону з 50—60 чоловік виявилося замало, щоб розвести сторони на відстань кинутого каменя. Тому рукопашної з розбитими головами, обличчями, синцями, а також понівечених автомобілів, на яких трохи відігрались атакувальники, уникнути не вдалося (постраждала, зокрема, й «Тойота-Камрі» Мустафи Джемільова). Лише з прибуттям із Сімферополя спецпідрозділів «Беркут», «Барс» і внутрішніх військ МВС вдалося повністю взяти ситуацію під контроль і зупинити масову бійку, в якій взяли участь понад 700 осіб. І то — лише після застосування бійцями гумових кийків, слізогінного газу, світлошумових гранат і особливо —попереджувальних черг iз автомата у повітря.
Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків кримської міліції, за фактом безладів у Бахчисараї порушено кримінальну справу, триває слідство. А на нараді у райдержадміністрації вдалось дійти згоди про закриття конфліктного ринку до 11 вересня — відповідний протокол про врегулювання ситуації запропонував Меджліс. Проте його підписали не всі, зокрема керівники Радміну і Верховної Ради Криму, яких нібито не влаштовує місячний термін створення нового ринку замість нинішнього.