Восени польське державне телебачення «TVP» не передбачило показу легенди совєтського кінопрокату — фільму «Чотири танкісти і пес». Дісталося й фільму про подвиги капітана Клосса. Ці «шедеври» польського комуністичного кіно з 40-річним стажем у надто специфічний спосіб трактували серйозну справу виховання молоді та просто ображали людей, які боролися за польську незалежнiсть.
До цього слушного рішення у Польщі дійшли внаслідок апеляцій ветеранських організацій антикомуністичного підпілля. З цим проханням звернулись до польських телевізійників сивочолі ветерани з об'єднання Порозуміння ветеранських і незалежницьких організацій (POKiN) у Кракові. До складу POKiN входять 22 польські та еміграційні організації, зокрема Світовий Союз Солдатів АК, товариство «Сірі Шеренги» АК, Об'єднання «Свобода і незалежність», товариство польських ветеранів збройних сил на Заході. Водночас рішення про зняття з ефіру можна пояснити і тим, що польське телебачення очолює Броніслав Вільдстейн, радикальний антикомуніст, який півтора року тому розмістив в інтернет двохсоттисячний список польських «стукачів». Тож, враховуючи політику декомунізації і дерусифікації Польщі, яку проводять брати Качинські, рішення не транслювати совдепівськi блокбастери виглядає цілком закономірним. За словами Єжі Буковського, речника ветеранів, він дістав відповідь шефа телебачення, за якою «польське телебачення не збирається транслювати в найближчі місяці серіалів, що оббріхують наше історичне минуле». Це цілком задовольнило ветеранів, адже у своєму листі вони чітко окреслили проблему державної телевізійної політики — «є скандалом те, що в найпотужнішому мас-медіа незалежної Польщі до нудоти рекламується брехлива версія подій, що походять з-під хвоста пса Шарика». На думку польських ветеранів, це не єдиний приклад фальшування польської історії на телебаченні, але «найбільш красномовний, дуже символічний», а «подання молоді вкрай фальшивої історії є формою її деморалізації, що не повинне робити польське телебачення».
Враховуючи історичні обставини воєнного лихоліття, зокрема те, що Сталін спільно з Гітлером у 1939 році окупували Польщу і те, що польські ветерани з «Армії Крайової» (Національної армії) боролися як iз нацистськими, так і з комуністичними окупантами, заборона не виглядає дивною. Її можна порівняти з тим, що путінський уряд міг би заборонити прокат на «ОРТ» багатосерійного фільму німецьких кінематографістів про подвиги Вермахту та власівців при звільненні Росії від комуністів. Наразі польські телевізійники запевнили, що найближчим часом планують зняти «нові фільмі і серіали, в яких різнопланово подаватиметься, в оперті на найновіші історичні дані, складна доля нашої історії». У такий спосіб наші сусіди вирішили подавати польський, а не російський погляд на історію Польщі.