Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Крок», що на території країн СНД є єдиним у своєму роді й користується досить високим авторитетом у світі, має двох співпрезидентів — Давида Черкаського (Україна) та Едуарда Назарова (Росія). Прописку фест також має подвійну, а тому відбувається по черзі то в Україні, то в Росії. Цього року «Крок» приймають у себе наші сусіди, які накреслили для фестивалю цікавий маршрут: Нижній Новгород—Чистополь—Перм—Чайковський—Єлабуга—Ульянівськ—Казань—Нижній Новгород. У мандрівку на теплоході «Георгій Жуков» «Крок-2006» вирушає сьогодні, офіційне відкриття фестивалю відбудеться 11 серпня у Пермі, церемонія вручення призів — 17 серпня у Нижньому Новгороді.
Прогулянку цю відпочинковою назвати, чесно кажучи, складно. Оскільки за ці дні гості та члени журі фестивалю мусять переглянути кілька десятків мультиків, заявлених у конкурсній програмі. Географія учасників конкурсу вразить навіть особливо вибагливих трактувальників слова «міжнародний»: у фестивалі беруть участь Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Данія, Ірландія, Канада, Португалія... Країни СНД представлені також досить масово. Найбільше — понад два десятки фільмів — запропонувала до участі у фестивалі Росія. Литва, Грузія, Казахстан делегували лише по одному мультику, від України участь у конкурсній програмі фестивалю візьмуть шість стрiчок: «Ведмежа послуга» Євгена Альохіна, «Картопля» Марії Савельєвої, «Колискова» Олега Цурикова, «Комар» Дмитра Локтєва, «Поєдинок» Тетяни Гагуріної та «Хочеш ховайся, хочеш біжи» Олени Педан.
Деякі з цих стрічок уже мають успішний фестивальний досвід. Так, «Колискова» Олега Цуканова — один із переможців цьогорічного фестивалю «Відкрита ніч». Це анімаційний кліп на однойменну пісню гурту «Воплі Відоплясова», з альбому «Були деньки», вихід якого запланований на осінь. До речі, Олег Цуриков брав участь у створенні відомого мультика «Йшов трамвай 9-й номер» (автор — Степан Коваль), що, як відомо, отримав «Срібного Ведмедя» на Берлінському фестивалі. Над створенням анімаційного фільму працювали 6 місяців. Було витрачено близько 200 кг пластиліну. Персонажі мали розмір до 30 см. Як розповідає Олег, працювати доводилось із кожним окремо. Головні герої пластилінового кліпу — Ціпа, Глина та Могила. Якщо уважно послухати пісню, то головна сюжетна лінія стає зрозумілою. «Тиха українська ніч, хтось не хоче спати, — розповідає фабулу Цуриков. — Ціпа, Глина та Могила ходять до несплячих та хочуть їх поголити, аби змусити заснути. Хочуть налякати несплюхів, та самі лякаються людей... Спочатку може здатись, що це буде жахливо, але з перших кадрів розумієш, що це жартівливий жах».
Як там із почуттям гумору в експертів фестивалю «Крок» і чи будуть вони солідарними з колегами з «Відкритої ночі», дізнаємося незабаром.