Польща готова дозволити українським громадянам працювати на сільськогосподарських сезонних роботах без укладання трудової угоди. Такі спрощені умови працевлаштування можуть тривати в кожному окремому випадку не довше трьох місяців. Про це говорили під час зустрічі у Варшаві міністр праці та соціальної політики Республіки Польща Анна Калята й посол України в цій державі Олександр Моцик, повідомив УНІАН.
Відтак було домовлено або підписати нову угоду про взаємне працевлаштування громадян, або внести зміни до вже існуючої. Річ у тім, що коли підписували згадану угоду — в лютому 1994 року — наші торговці всіляким дрібним крамом та «чорна» робсила заполонили Польщу настільки, що Варшава змушена була рятуватися від українців, запровадивши низку заборон та формальностей. В останні роки і потік роботяг з України за Буг різко скоротився, та й поляки, які стали «громадянами ЄС», воліють не «вкалувати» у своїх фермерів, а знаходити їм значно вище оплачувану альтернативу в Іспанії, Великобританії чи сусідній Німеччині. Хоч у Польщі рівень безробіття найвищий із-поміж країн Європейського Союзу — близько 20 відсотків, однак робочі руки мігрують, і щороку польські фермери нарікають на нестачу охочих найматися до них на роботу за ті гроші, які фермери можуть заплатити. Водночас яка-не-яка зарплатня у польського «латифундиста», а все-таки вища за ті жалюгідні копійки, що їх можна заробити на Батьківщині, отож українці й не проти їздити на «шабашку» на польські поля та ферми.
«Польща повинна швидко підготувати засади для того, аби відкрити ринок праці для українців», — цитує Бі-Бі-Сі пані Каляту. За даними польського Центрального статистичного бюро, нині в цій країні працює від 25 до 100 тисяч нелегалів зі Сходу, щонайбільше — з України.