Хлібні магазини зустріли вчора киян незвичними цифрами на полицях: «Український» — 2.20 гривні, «Пшеничний» — 1.60 гривні, «Батон» — 1.40 гривні. Втім без хліба не обійдешся, і незважаючи ні на що, черга в хлібному, як завжди, довга. Люди навіть і не обурюються, лише іронічно запитують продавців: «А що, подешевшав у вас хліб?» Ті у відповідь винувато знизують плечима, мовляв, «коли сьогодні йшли на роботу, то самі ще не знали». Щоправда, влада Києва про неминуче подорожчання паляниць попереджала, але ніхто не очікував, що станеться це так швидко.
«Загалом, ціни на хліб зростуть на 25 відсотків», — сказав начальник Головного управління з питань цінової політики Київської міськадміністрації Василь Яструбинський в інтерв'ю «5-му каналу». У «живих» грошах ті відсотки становлять 40-60 копійок за буханець. Головна причина непопулярного кроку, за словами пана Яструбинського, — підвищення тарифів на газ та електроенергію, а також подорожчання борошна.
Також пан Яструбинський додав, що соціально незахищені верстви населення не повинні постраждати через «хлібне» подорожчання — Київська міськадміністрація розробляє цільову програму для виплат малозабезпеченим дотацій на купівлю хліба. «А решта населення має купувати за реальними цінами», — цитують Василя Яструбинського «Українські новини».
Тепер везти київський хліб в регіони будуть не так активно, як це було зазвичай, — там хліб у порівнянні з Києвом навіть дешевший. «Економічно вигідним» для гостей міста є лише батон — його вартість у Києві залишається найнижчою по Україні, водночас інші види хліба входять до п'ятірки найдорожчих. «Але пройде ще місяць (поки регіони також підвищать ціни на хліб), і ми знову будемо посередині цінової групи, можливо, навіть нижче», — вважає Василь Яструбинський.