Ловити нелегалів по Глухівському району довелося цілий день. Але й знайшли їх чимало — другу за чисельністю цьогорічну групу незаконних мігрантів. Про можливий неправовий перетин кордону прикордонники знали заздалегідь. Перекрили напрямки ймовірного руху мігрантів, але ж китайців виявилося забагато, і пересувалися вони дещо «врозсипну».
Перших «осіб східної зовнішності» затримали біля села Ходіне о шостій сорок п'ять ранку. Тринадцять чоловіків та дев'ять жінок — гурт уже немалий. Але то був лише перший «улов». Неподалік у лісі спинили ще п'ятьох порушників, — розповідає «УМ» прес-секретар Сумського прикордонного загону Олександр Шишка. За годину в самому селі двох нелегалів допомогли затримати місцеві жителі. Близько тринадцятої години на околиці Ходіного прикордонний наряд разом зі співробітниками СБУ виловлює ще одну «рибку». І так — аж до вечора, поки у селі Волковці не впіймали двох останніх з великого улову.
Загалом спільні дії прикордонників та співробітників Служби безпеки допомогли затримати другу за чисельністю цьогорічну групу нелегалів. Найбільша була у квітні — сорок п'ять громадян Індії та Бангладеш. Нині до України прибилися тридцять два китайці: дев'ять жінок та двадцять три чоловіки віком до тридцяти років. У двадцяти дев'яти затриманих виявилися дійсні паспорти громадян Китаю. І до Росії вони прибули цілком легально, за туристичними та комерційними візами. Нелегалами стали вже в Україні, намагаючись через її територію дістатися до західної Європи. Та поки що вирішується питання про інший маршрут: передачу групи назад — прикордонникам Російської Федерації.
Загалом, підраховує Олександр Шишка, прикордонники спільно зі спецслужбівцями та міліціонерами зупинили цього року чотирнадцять подібних груп загальною чисельністю сто шістдесят осіб. Найбільше нелегалів нині мандрує з Індії.
А ТИМ ЧАСОМ...
65 нелегальних мігрантів із Китаю та 17 в'єтнамців, які наразі перебувають у пункті тимчасового перебування «Павшино», поблизу Мукачева, цього тижня буде видворено з України. Всі іноземці були затримані на західному кордоні. Лише після процедури ідентифікації, за участю іноземних представництв та благодійних організацій, вони отримають змогу побачити своїх рідних.
За інформацією Державної прикордонної служби, всього у першому півріччі цього року з України у добровільному та примусовому порядку прикордонники видворили 2 385 нелегальних мігрантів, з яких 113 громадян КНР та 45 В'єтнаму.