«Біло-блакитна» політична активність затриманого службовця та його симпатії до Януковича були, швидше, можливістю додаткового заробітку під час «виборчого сінокосу» 2004-го та 2006 років. Та й узагалі дядько виявився доволі активним — основним місцем його роботи є ВАТ «Глухівське автотранспортне підприємство — 1539», де він є не якимось водієм, а директором. Крім цього, він ще й депутат міської ради, до того ж не останній партієць-регіонал області, адже у колишній гетьманській столиці, Глухові, він очолює місцевий осередок Партії регіонів, повідомили «УМ» у відділі Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Сумській області.
Від правоохоронців «УМ» дізналася (до речі, у тому ж Глухові це ні для кого не таємниця), що затримано 50-річного Василя Сердюка, уродженця села Козелиці Недригайлівського району. Між іншим, пан Сердюк як справжній «регіонал» мав проблеми із законом i раніше — був засуджений за ст. 212 Кримінального кодексу (ухиляння від сплати податків). I ось — хабар... Звісно, вину затриманого може встановити лише суд, але правоохоронці наполягають на залізних доказах. Адже директора автотранспортного підприємства було затримано, що називається, «на гарячому» — хабар на суму 675 гривень від одного приватного підприємця службовець отримав, особливо не криючись, у своєму кабінеті. Ціна питання — укладення договору оренди приміщення, розташованого у будівлі автопідприємства. Ці гроші одразу вилучили у кабінеті хабарника співробітники ВДСБЕЗ.
Прокуратура Сумщини відносно пана Сердюка порушила кримінальну справу за ч.1 ст. 368 Кримінального кодексу, вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Вже у ході слідства були встановлені додаткові факти обкладання даниною цього ж приватного підприємця директором-«регіоналом». Щомісяця він мав сплачувати хабарнику ще по 250 гривень.
Історія з хабарем дуже швидко отримала продовження. Як повідомили «УМ» у прес-службі облпрокуратури, вже через кілька годин після затримання депутата міськради «на гарячому» до органів прокуратури звернувся один з народних депутатів України, представник Партії регіонів. Ще до з'ясування всіх обставин справи нардеп узявся захищати однопартійця — стверджував, що дача хабара сфабрикована і затримання відбулося незаконно. Таке твердження не відповідає обставинам справи, кажуть у прокуратурі й додають, що у даній ситуації варто згадати офіційне тлумачення Конституційного Суду ще від 11 квітня 2000 року, згідно з яким народні депутати не мають права звертатися до органів прокуратури з вимогами, пропозиціями чи вказівками з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах.