Казна землею збагатіє

Казна землею збагатіє

Мінфін на чолі з Віктором Пинзеником працює, як годинник, незважаючи на те, що уряд з початку року двічі відправляли у відставку. Бюджет виконується і перевиконується, йдуть асигнування згідно з його видатковими статтями, державний борг скоротився на три з лишком мільярди, й успішно подолано основний фінансовий ризик року, яким була виборча компанія. Причому ніякого збирання податків наперед, як про це повідомляли деякі ЗМІ, не відбувається. Віктор Пинзеник демонструє цілковиту незворушність щодо коаліційних «землетрусів» і, як раніше, малює для журналістів переконливі графіки динаміки виконання доходної частини бюджету. Усе це є зайвим підтвердженням того, що наш уряд і економіка могли б працювати значно ефективніше, якби не політичні збурення.

«Поступ» помер

«Поступ» помер

Популярна львівська газета «Поступ», яку зароджував патріарх новітньої української журналістики Олександр Кривенко, з цього тижня припинила свій вихід. За офіційною версією — у зв'язку з реорганізацією газети. За неофіційною — через небажання її фактичного власника Андрія Садового надалі її утримувати.

Те, що Севастополь — український, знає вже й покійний Тотлебен

Те, що Севастополь — український, знає вже й покійний Тотлебен

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Позавчора, коли в Криму та морських портах держави святкували День ВМС України, хтось провів за посередництва пам'ятників «бліц-криг» гасел. Увечері на пам'ятникові генералу Російської імперії Едуарду Тотлебену невідомі вивели чорною фарбою з балончика: «Севастополь — українське місто. Крим — українська земля».

Вимагала не гроші, а знання!

Вимагала не гроші, а знання!

Коли пересічний студент не може здати іспит у «вредного» викладача, який не продає оцінки, він або вчить предмет, або ж «вилітає» з університету. Втім у студента-заочника, який працює в поліції, можуть бути інші важелі тиску на людину — наприклад, сфабрикувати проти професора звинувачення у вимаганні хабара. І якщо правоохоронці не зможуть (або ж не захочуть) помітити «підставу», невинний викладач може понести покарання. Український омбудсман не виключає, що саме за таким сценарієм в СІЗО опинилася громадянка нашої держави Дар'я Філатова, заарештована 13 червня польськими правоохоронними органами.

Броня міцна, а Білорусь — радянська

Броня міцна, а Білорусь — радянська

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Учора Білорусь під проводом тричі президента Олександра Лукашенка відзначала встановлений Лукашенком же День незалежності. 3 липня було обрано, бо цього дня радянську Білорусь звільнили від фашистських військ під час Другої світової. Мотивація встановлення «дня держави» зазвичай диктує і подальшу ідеологію. Цьогоріч на військовому параді у Мінську «бацька» відкрито заявив, що збройні сили його країни готові у будь-яку мить дати відсіч агресору та й взагалі «є фактором стримування гарячих голів, які намагаються розмовляти з позиції сили». З «позиції сили», на думку білоруської влади, говорить Захід та його хитрі комерсанти-інвестори.

Ленін пікнув

Ленін пікнув

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Влада Таджикистану ухвалила топографічно сміливе рішення — за 15 років після падіння комунізму відмінити пов'язані з радянщиною назви гірських вершин.

Потоп: прикарпатський варіант

Потоп: прикарпатський варіант

Хоча напередодні синоптики добросовісно попереджали про підступні зливи, що мали пролитися тоннами небесної вологи на територію Прикарпаття, наслідки стихії виявилися непрогнозовано серйозними. Єдина втіха — немає людських жертв. Тривалі зливні дощі з градом, посилені штормовим вітром, спричинили минулої суботи різкий підйом рівня води в річках Прут, Кам'янка, Прутець до 4 метрів. Перервалося енергопостачання в дванадцяти населених пунктах області, було пошкоджено 10 ліній електропередач та 91 трансформаторна підстанція. Припинилася подача природного газу в кілька сіл Косівського і Богородчанського районів та передмістя Яремче.

Палити чи штраф платити?

Палити чи штраф платити?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Невеселі часи настають для курців: з 1 липня набрала чинності третя частина Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на населення». А це означає, що відтепер заборонено паління у громадських місцях. Як зазначено у законі, громадським місцем є «частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони». Цікаво, що до списку заборонених для паління місць не потрапили транспортні зупинки, тож найболючіше для багатьох некурців питання залишилося поза рамками закону. Начальник Департаменту громадської безпеки МВС України Володимир Маєвський заявив, що тільки органи місцевого самоврядування будуть вирішувати, чи надавати зупинкам транспорту статусу громадських місць. Коли ж таке рішення буде прийнято, курців мають попереджати спеціальними табличками про заборону тут курити.

Смертельний сПРУТ

Смертельний сПРУТ

Усе місто приголомшила ця трагедія біля води. Недільного вечора молода сім'я Дмитра та Наталі Д. відпочивала з друзями на березі Пруту. З ними була й маленька донька Настя 2004 року народження. Дитина сиділа в літньому дитячому візочку. Дорослі відпочивали, а візок стояв на крутому схилі. В якийсь момент він покотився у воду, жінка кинулась за дитиною, але почала тонути сама. Глибина в тому місці була значною, дитина до того ж була пристібнута у візочку. Жінку вдалося врятувати, а дитину — ні. Досі тривають пошуки. Батьки та рідні в шоці.

Дроти «підчепили»

Дроти «підчепили»

Сталося це вчора вранці за три кілометри від селища Підгородня Первомайського району. Вертоліт КА-26 № ЕR 19358, який належить фірмі «Агроавіа — Кишинів» з молдовської столиці, зрошував сільськогосподарські посіви. Як розповідають міліціонери, які охороняли поле і стали свідками трагедії, гелікоптер, пролітаючи біля високовольтної лінії електропередач, гвинтом зачепився за проводи. Машина вмить спалахнула і, втрачаючи висоту, рухнула на землю серед поля.

У Багатому багато води

У Багатому багато води

Рясні дощі з руйнівними наслідками серед літа для України мало характерні, а для Криму й поготів. Проте Крим, який у липні зазвичай потерпає від спеки, минулих вихідних немов мокрим рядном накрило. У ніч проти неділі у селі Багате Білогірського району так лило, що в місцевому ставку вода вийшла із берегів і розірвала греблю.

Всі статті рубрики