Тезу, ніби лише біднота вигадками багата, вчергове спростували в Запоріжжі. Аж ніяк не злидарював один iз керівників районного підприємства водних шляхів, а докумекався до нечуваного досі способу поповнити власний гаманець - здати на металобрухт частину... Дніпрогесу! Йдеться, слава Богу, не про турбіни чи опори мостового переходу; посадовець вирішив, що гідроелектростанція зможе обійтися без масивних воріт шлюзу. І долучив до своєї оборудки фірму, яка у статусі підрядника саме займається реконструкцією греблі ГЕС.
Демонтовані ворота де-юре були оприбутковані як цілісна металева конструкція і відправлені на склад; де-факто ж їх порізали на шматки вагою від трьох до десяти тонн, інформує керівник прес-центру УСБУ в Запорізькій області Олена Бей. Ініціатор оборудки, ясна річ, вивозив металобрухт не «кравчучкою»; близько трьохсот тонн металу він реалізував через комерційну фірму. Реалізував, завбачливо занизивши, щонайменше вдвічі, вартість демонтованого шлюзу. Завдяки такому «ноу-хау» від розтрати держмайна посадовець заробив понад сто тисяч гривень.
Сума завданих державі збитків перевищує 125 тисяч гривень, каже пані Бей. Слідчим відділом облуправління СБУ порушено кримінальну справу.
Принагідно нагадаю, що свого часу саме СБУ вжила превентивних заходів, аби озброєна до зубів банда Громова не реалізувала свій намір - підірвати греблю Дніпрогесу. Наразі найстаршу з-поміж дніпровських гідроелектростанцій необхідно оберігати ще й від «нових українців».