Севастопольці отримали черговий «подарунок» від минулої війни (подібне трапилось декілька років тому) — при плановому обстеженні Камишової бухти на глибині 8 метрів і за якихось 200 метрів від причалу нафтової компанії водолази натрапили на підозрілий предмет. Схожа на авіабомбу «залізяка» сягала понад півтора метра завдовжки і майже стільки ж у діаметрі. Викликані на місце знахідки піротехнiки Керченського спеціального морського загону МінНС відразу її ідентифікували і дійшли висновку, що мають справу з німецькою донною фотомагнітною міною часів Другої світової війни.
Окрім того, що міна нашпигована аж 700 кілограмами вибухівки, вона ще й приводиться в дію магнітно-акустичним вибухачем, що може будь-коли спрацювати, щойно з боєприпасом щось почнуть робити. Адже невідомо, у якому стані мінний акумулятор. Радіус падіння осколків «донки» на суходолі, як стверджують фахівці, — понад 1600 метрів. При спрацюванні ж під водою утворений гідроудар вражає все живе в радіусі 2600 метрів. Якщо врахувати, що буквально за півкілометри від небезпечної знахідки розташована міська нафтобаза, можна уявити, з якими ризиками реально зіштовхнувся Севастополь. Тож поки що про всяк випадок замінований район Камишової бухти очеплено.
Коли писалися ці рядки, саме тривало третє засідання міської комісії з техногенної, екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де мають остаточно схвалити план ліквідації міни на місці чи на полігоні, повідомили «УМ» у міському управлінні МінНС. Як повідомив журналістам начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Севастопольської міськдержадміністрації Мирослав Сагайдак, «на сьогодні виявлений предмет не становить небезпеки для населення міста, судноплавство в бухті Камишова не припиняється, і буде здійснюватися в плановому порядку». Тим часом фахівці здійснюють розрахунки зон можливого враження при знешкодженні міни та напрацьовують технічні пропозиції для проведення спецоперації. Міну, найвірогідніше, підірвуть глибоко в морі на безпечній відстані від берега, оскільки транспортувати її не можна. «Населенню необхідно дотримуватися спокою, про проведення спецоперації городян завчасно попередять», — цитує УНІАН Мирослава Сагайдака. Орієнтовно знешкодження міни відбудеться сьогодні.
Як свідчать архівні дані, такі «подарунки» гітлерівці скидали з літаків на Севастополь, аби заблокувати вихід бойових кораблів із бухт. Є інформація, що всього таких мін, які в Німеччині збиралися вручну і практично не підлягають розмінуванню через певну відмінність однiєї від iншої, було скинуто близько 150. Нагадаємо, що схожа міна «поставила на вуха» Севастополь наприкінці зими 2004 року. У мікрорайон Червона гірка (теж район бухти Камишова) міну на КамАЗі привезли шукачі металів. Під час спроби її розібрати двоє з них загинули і один був тяжко поранений. Тоді підривникам Збройних сил України міну вдалося успішно ліквідувати на полігоні в районі селища Хмельницьке. Але для того, щоб вивезти небезпечну знахідку з міста, довелося евакуювати понад 13 тисяч осіб.