Життя подарувати — не поле перейти

Життя подарувати — не поле перейти

Виявляється, ставати мамою в Україні не надто страшно — принаймні якщо порівнювати із умовами для народження африканських країн. Однак і не дуже безпечно: у рейтингу держав, де народжувати матерям найкраще, Україна посідає 21-шу сходинку. Такі дані оприлюднила благодійна організація «Збережімо дітей». Найкращим місцем для народження визнано Скандинавські країни, а найнебезпечнішим — Африку, повідомляє УНІАН. У цьому рейтингу Україна випередила, до речі, Росію, яка займає 27-ме місце. Кращі показники мають США та Велика Британія — вони поділили десяте місце. За підрахунками благодійної організації «Збережімо дітей», у країнах, що розвиваються, щороку упродовж першого дня після народження вмирає до двох мільйонів немовлят. Найбільше життю новонароджених загрожують інфекції, післяпологові ускладнення та народження недоношеними.

«Мені б морозива в чашечці...»,

«Мені б морозива в чашечці...»,

На подвір'ї у Макаренків рясно цвітуть старі яблуні. Скільки їм років — важко сказати, адже посаджені вони були ще бабусею Юрія Петровича — Устиною, котра тут мешкала. Саме на її садибі й побудувалися Лідія та Юрій Макаренки після того, як побралися. І хату, і літню кухню, і повітку та погріб вони зводили самотужки: Юрій за фахом — кваліфікований столяр, отож чимало в господарстві зроблено його руками. Та найголовніше, що за 16 років шлюбу Юрій та Лідія Макаренки, які живуть у селі Хацьки Черкаського району, обзавелися великою та дружною сім'єю: у них підростає восьмеро дітей. Нещодавно Указом Президента України Віктора Ющенка багатодітній мамі Лідії Яківні Макаренко присвоєно звання «Мати-героїня». Лідія Яківна ввiйшла до цiлої армiї 265 багатодітних українок із різних куточків держави, удостоєних цього почесного звання.
Про саму нагороду Лідія Макаренко «щось чула», але особливих емоцій з цього приводу не має: стримана вона жінка та й часу думати про нагороди зовсім немає.

Всі статті рубрики