Якщо у людини відмовляють нирки, вона стає практично нежиттєздатною: чотири-п'ять днів без допомоги — і приходить трагічний кінець. Шість апаратів «штучна нирка», що встановлені у новому відділенні хронічного гемодіалізу Сумської обласної лікарні, для багатьох пацієнтів відвернуть той кінець і дадуть можливість жити.
Відділення урочисто відкрили за участі міністра охорони здоров'я Юрія Поляченка. Сумщина, сказав він, виявилася однією з областей, де при обласній лікарні подібного відділення досі не було. У Сумах таке, щоправда, існувало при п'ятій міській лікарні, його пацієнтами постійно були п'ятдесят п'ять хворих з області. Тепер більшу частину їх забере на себе новостворене відділення. У міській лікарні, говорить обласний нефролог Віктор Кригін, необхідна модернізація. А для нового відділення, яке буде діяти при недавно створеному обласному нефрологічному центрі, важливо набрати проектну потужність. Тут все прилаштовано для того, аби працювало вдвічі більше, ніж сьогодні, — дванадцять апаратів.
Потреба в подібному лікуванні зростає. Щороку, розповідає Віктор Кригін, додається п'ятнадцять-двадцять нововиявлених хворих. У реєстрі, що обліковує хворих на ниркову недостатність усієї області, значиться 1192 людини. Ступінь ураження у них різна. Третю-четверту стадію хвороби має близько ста п'ятдесяти людей. Хтось лікується вже й до десяти років, хтось зіткнувся з тяжкістю хвороби недавно. Страшно, звичайно, коли розумієш, що стаєш «прив'язаним» до штучної нирки. Адже сеанс лікування треба проходити тричі на тиждень по чотири години, пояснює завідуюча відділенням хронічного гемодіалізу Вікторія Волошина. Люди з усієї області приїздять сюди для цього. І курс подібних сеансів — усе життя. Та якщо доводиться вибирати між таким ніби непростим лікуванням і смертю, то навряд чи варто роздумувати, що обере переважна більшість із нас.
1 млн. 169 тис. гривень бюджетних коштів було виділено рішенням обласної ради на закупівлю медичного обладнання для нового відділення. Силами обласної лікарні відремонтовано корпус для нефрологічного центру. Окрім палат хронічного гемодіалізу, тут є консультативний кабінет і стаціонарне відділення на сорок ліжок.