Не знаю, як кому, але мені шкода завершувати наш літературний конкурс. Дехто вважав, що він трохи нудний, дехто — що в ньому мало власне кулінарної тематики, а більше літературної. А мені подобалося поринати у світ літературних героїв і разом із Кайдашевою сім'єю «снідати», обідати, чи «готувати» плачинду за старовинним рецептом, чи ковтати слинку, читаючи Гашекового «Швейка». Наші читачі показали обізнаність не лише в українській літературі, а й у світовій взагалі. Які лишень цитати вони не надсилали, який діапазон літературних уподобань проявився у їхніх листах. Можливо (хочеться на це сподіватися), дехто з читачів, переглянувши сторінки з нашим конкурсом, прилучиться через кулінарію до белетристики, дехто розширить свої літературні вподобання, а ще хтось порине у світ не лише прекрасного, а й смачного.
Вибирати переможців було надзвичайно складно, тому що кожен лист містив стільки цікавої інформації (на жаль, просто неможливо було надрукувати всі листи в повному обсязі), такі несподівані цитати, такий літературний калейдоскоп! Проте хтось-таки повинен стати переможцем.
Отже, перше місце виборола пані Наталія Безпояско з села Михайлики Шишацького району Полтавської області, і не лише тому, що вона надіслала нам кілька листів iз такою кількістю цитат, що їх неможливо було б просто перелічити на нашій шпальті. Пророблена пані Наталією робота вражає насамперед широтою її літературного діапазону. Крім улюбленого Гашекового «Швейка», тут і «Князь Єремія Вишневецький» Нечуя-Левицького, і «Мотря» Богдана Лепкого, і зарубіжні автори Гаефс Гісберт, Хелен Філдінг, сучасні українські письменники, зокрема Андрій Курков. Гадаю, чудовий приз від нашого спонсора і постійного партнера «Книга — поштою» стане у пригоді пані Наталії і дозволить не лише розширювати свій кругозір, а й підвищувати кулінарну майстерність.
Друге місце посіла пані Алла Ярошевська з міста Жмеринка Вінницької області. Її лист зайняв кілька сторінок, і надісланий матеріал був надзвичайно цікавий. Проте хочу особливо виділити спогади Сергія Аксакова про Миколу Гоголя, Россіні та Дюма-батька, які підтвердили кредо нашої сторінки: смачне життя є і повинно бути ще й цікавим, змістовним, насиченим і, якщо хочете, інтелектуальним, адже ми з вами доклали до цього чимало зусиль. Пані Ярошевська також отримає набір книжок від нашого спонсора.
Ще один набір надійде до третього переможця — Коваленка Олександра Костянтиновича з міста Шахтарськ Донецької області. Шановний Олександр Костянтинович проробив чималеньке літературно-кулінарне дослідження, результатом якого стала ціла книжечка з майже сотні цитат із найрізноманітніших творів різних авторів. Правда, в багатьох із них іноді просто згадувалося про якусь страву чи навіть продукт, але я шаную будь-який прояв кулінарного захоплення (не лише в сенсі поїсти) з боку чоловіків і тому вважаю, що такі пориви потрібно вітати. У нашому випадку — книжками.
Будь моя воля, я б нагородила всіх учасників нашого конкурсу вже за те, що вони люблять і цікавляться і кулінарією, і літературою. Проте можливості наші обмежені, тож додатково як заохочувальний приз отримають нагороди за цікаві листи Валентина Йосипівна Пальонна із Нових Санжар, що на Полтавщині, та Гладка Людмила Василівна з міста Гола Пристань, що на Херсонщині.
На цьому хочу подякувати всім без винятку, хто взяв участь у нашому конкурсі, а також усім, хто читає «Смачне життя», надсилає нам листи і взагалі небайдужий до нашої газети. Конкурс закінчено, усім спасибі!