У четвер увечері польські парламентарії поставили крапку в гострій дискусії щодо саморозпуску Сейму. 239 депутатів, боячись втратити після перевиборів мандати, проголосували проти такої пропозиції провладної партії «Право і справедливість». Нагадаємо, що причиною кризи у польському парламенті є відсутність більшості протягом тривалого часу. Керівництво «ПіС», яку очолює рідний брат президента Качинського Ярослав, виступало за розпуск Сейму, бо неефективність його роботи блокує радикальні реформи уряду.
Водночас у Польщі таки почала проглядатися тенденція принаймні до публічного примирення між двома найбільшими фракціями Сейму — «Право та справедливість» і фактично опозиційною «Громадською платформою». Напередодні четверга лідери партій обмінялись примирливими листами з бажанням змінити «мову політичної боротьби», а копії листів відіслали церковним лідерам, які активно закликали політичні еліти до порозуміння.
Виступаючи у Сеймі, лідер «ПіС» Ярослав Качинський зауважив, що «продовження боротьби» може призвести лише до «великих нещасть» для Польщі. На думку лідера «ПіС», відмовитись від «ворожості та ненависті» дві політичні сили могли б якраз завдяки підтримці саморозпуску Сейму, що засвідчило б порозуміння. Натомість провідник «Платформи» Дональд Туск запропонував замість перевиборів спільно розробити і провести пакет законів, які «радикально змінять ситуацію на ринку праці». Лідер ліберальної опозиції навіть пообіцяв стати «особистим гарантом того, аби співпраця була систематична і добросовісна». Якщо ж співпраці таки не вийде, то, на думку Туска, парламент варто розпускати восени, коли відбудуться вибори в місцеві органи самоврядування. У відповідь на це після непроходження постанови про розпуск Сейму, Качинський наголосив, що чекатиме ще «48 годин» на пропозиції від головних опонентів щодо можливої коаліції. Iнакше обіцяє розглядати інші варіанти блокування. Зокрема, у «ПіС» залишиться запасний парламентський «аеродром» у вигляді «Самооборони», яку очолює «польський Жириновський» Анджей Лєппер.