Після зустрічей Юрія Єханурова, уповноваженого Президентом Ющенком вести коаліційні переговори з політичними силами, що перетнули 3-відсотковий виборчий бар'єр, із лідерами Соцпартії та Партії регіонів, відбулося й побачення Прем'єр-міністра зі своєю попередницею на посаді. За сухою прес-службівською інформацією (наданою прес-секретарем Єханурова Валентином Мондриївським), говорили Юрій Іванович із Юлією Володимирівною про принципи формування коаліції демократичних сил у майбутньому парламенті. Третім, але, очевидно, не зайвим на цьому рандеву був керівник виборчого штабу «Нашої України» Роман Безсмертний.
«Нашоукраїнські» чоловіки запропонували жінці з косою розглянути проект протоколу про наміри щодо створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді. Нагадаємо, напередодні, після зустрічі з Єхануровим лідер Соцпартії Олександр Мороз обурювався, що «Наша Україна» затягує переговорний процес, запропонувавши новий текст коаліційної угоди, який «відкидає нас на два місяці назад».
А в БЮТ тим часом переконані, що подальше затягування створення парламентської коаліції може погано позначитися на соціально-економічній ситуації у країні. Принаймні так вважає заступник керівника Блоку Тимошенко Микола Томенко. «Якщо ми будемо тягти зі створенням коаліції до 16 травня, то соціально-економічна ситуація в країні може настільки ускладнитися, що її складно буде виправити будь-якому новому уряду», — цитує Томенка агенція «Ліга». За словами одного з лідерів БЮТ, сьогодні розглядається два «реалістичних» варіанти формату майбутньої парламентської коаліції. Перший відстоює Партія регіонів, яка виступає за бізнес-прагматичну коаліцію, при якій готова віддати «Нашій Україні» посаду Прем'єр-міністра в обмін на дотримання кількох умов: зокрема, пропонується винести за дужки «газові» питання, вступ України в НАТО тощо. Гаслом такої коаліції Томенко «зробив» фразу: «Гроші є, і за них варто боротися».
Другий же реальний коаліційний формат (звісно, зі знайомим «девізом» про те, що боротися треба за справедливість) — це політичний союз БЮТ, Соцпартії і «Нашої України», для яких «цінності їхніх політичних програм домінують над бізнес-прагматизмом».
А тим часом на засіданні своєї політради, яке відбулося пізно ввечері у вівторок, власну концепцію коаліційної угоди ухвалила і Партія регіонів. Народу в цьому документі обіцяють забезпечити «таке зростання зарплат, пенсій і стипендій, яке щонайменше вдвічі буде перевищувати інфляцію», «подолати кризу в економіці й повернути Україну до економічного зростання» тощо. При цьому ПР запевняє, що «підтверджує незмінність міжнародних зобов'язань України, продовження євроінтеграційного курсу України, а також виконання законодавчо затвердженої участі України у створенні ЄЕП». І висуває потенційним партнерам по коаліції свої «скромні» вимоги: «регіонали» хочуть посади Прем'єр-міністра, першого віце-прем'єра, відповідального за економічний блок уряду, і віце-прем'єра з питань ПЕК. Також ПР як сила, що перемогла на виборах, претендує на керівництво в міністерствах і відомствах, діяльність яких має бюджетоутворююче і системоутворююче для соціально-економічної сфери значення й забезпечує реалізацію програми партії «Стратегії економічного розвитку України». Інші посади у складі уряду, як сказано в проекті коаліційної угоди від «регіоналів», повинні розподілятися пропорційно частці в коаліції її учасників — щоправда, при цьому для ПР «прийнятний відступ від принципу пропорційності в разі, якщо учасники коаліції погоджуються, що професійні якості певного кандидата на певну посаду переважають необхідність дотримання принципу пропорційності».