Справа Шарона живе
Позавчора в Ізраїлі відбулися дострокові парламентські вибори, на яких перемогла створена наприкінці минулого року прем'єр-міністром Аріелем Шароном (він з січня перебуває у лікарні в стані коми) партія «Кадіма» («Вперед»). Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуд Ольмерт учора оголосив про свою перемогу на виборах та додав, що настав час «відкрити новий розділ» в історії країни. Ольмерт, який за відсутності Шарона перебрав на себе керівництво «Кадімою», вчора розпочав формувати делегацію для ведення коаліційних переговорів з іншими партіями.
Наш флот ротується, Чорноморський — не інвентаризується
Щирими оплесками офіцери проводжали тепер уже колишнього командувача ВМС України, віце-адмірала Ігоря Князя. «Морські вовки» Севастополя зізнаються, що ледь не вперше за всю історію українського флоту позавчорашня зміна керівництва у «місті моряків» не була схожа на покарання. Адже адмірал Князь їде до Києва на вищу посаду у Генштабі ЗСУ, де відповідатиме за міжнародну співпрацю. Натомість контр-адмірал Ігор Тенюх із тієї самої посади переходить на флот. За словами міністра оборони Анатолія Гриценка, подібна ротація є нормальною практикою для провідних армій світу. Адже командирам не варто десятиліттями засиджуватися на одному місці, тому й надалі у військах постійно відбуватиметься кадрова ротація.
Експорт у нас офшорний
Окрім призначеної на 28 квітня кадрової «чистки» серед керівників областей, учора було обіцяно особливу увагу приділити Донецькій області. «На підсумковому засіданні Кабміну буде окрема доповідь по цій області, оскільки промислове виробництво за останні два роки там впало: чи там липа була раніше, чи що там відбувається, треба дати повний аналіз роботи», — заявив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, після того як учора на засіданні міністр фінансів Віктор Пинзеник ознайомив членів уряду із провальними показниками зі сплати податків у березні. «Область валиться вже півтора року, — зазначив глава уряду, — і ми не можемо спостерігати за цими речами».
Сімферополь у кільці «галявин протесту»
Аж дванадцять «галявин протесту», тобто банальних самозахоплень землі з наметами, вагончиками тощо, одномоментно з'явились на околицях і на центральній площі імені Леніна кримської столиці буквально наступного дня після виборів. Утім до виборчих перипетій синхронні й організовані акції кримських татар жодного відношення не мають. Просто депортовані вкотре нагадали владним інституціям, які, зрозуміло, на всіх рівнях наразі більше переймаються результатами голосування, що для них земельне питання з-поміж інших усе ж найактуальніше.
«Троєщинський коктейль» — витримку збережено
Таке рішення Верховний Суд України прийняв ще тиждень тому, але лише зараз у СБУ вирішили повідомити про це громадськість. Частково уривки інформації про цей процес в ексклюзивному інтерв'ю «УМ» минулого тижня розповів командувач ВВ Олександр Кіхтенко, адже саме його підлеглі конвоювали засуджених, i саме їм довелося заспокоювати «групу підтримки» Олександра Пастуха, Сергія Значка, Дмитра Савченка і Тараса Шведенка, адже їхні незадоволені вироком друзі намагалися прорвати лінію конвою, а один із засуджених навіть притиснув до грат вартового. Втім із цим тиском правоохоронці впоралися.
Дві мами для одного синочка
Марина Перебиковська, 24-річна чернівчанка, яка два роки тому «поділилася» печінкою зі своєю сестрою Лідією Порфірюк, днями народила хлопчика. Під пильним наглядом лікарів Марина народжувала в київському пологовому будинку №5. ЇЇ випадок унікальний: це перші пологи в Україні жінки-донора. Хлопчик народився за допомогою кесаревого розтину вагою 3500, зростом 54 сантиметри. Лідія перебуває весь час поруч із сестрою — їм навіть дозволили бути до пологів у одній палаті.
Шевченко «на ничці» у росiянина
Раритетний «Кобзар», виданий у XIX сторіччі, конфіскували на державному кордоні днями у громадянина Росії харківські прикордонники. За словами прес-секретаря Харківського прикордонного загону Дмитра Горкольцева, старовинну книгу, видану 1867 року в Санкт-Петербурзі, було вилучено у пункті пропуску «Козача Лопань» у потязі «Москва—Полтава».
Робітники заморились працювати
У Франції тривають протести проти угоди про перше місце роботи, за якою молодих людей віком до 26 років можуть позбавляти праці впродовж дворічного випробувального терміну без пояснення причин звільнення. Позавчора на заклик профспілок на вулиці більшості французьких міст вийшли три мільйони французів. Це був один із найбільших страйків в історії Франції. Люди різного віку вимагали від прем'єр-міністра Домініка де Вільпена відкликати новий закон. Але глава уряду затявся на своєму і продовжує переконувати суспільство, що новий закон, який він наполегливо проштовхував, має сприяти зменшенню рівня безробіття серед молодих людей, який на цей час становить 23 відсотки. Профспілки та студенти протилежної думки – завдяки цьому закону з'явиться ціле покоління «працівників, яких використають як одноразові носовички».
«Ніч» серед білого дня
У далекому дитинстві ми коптили над свічкою уламки скла, щоб без шкоди для очей побачити картину поступового зникання сонця з ясного неба. Вчора ми з колегами скористалися звичайнісінькою дискетою, яку навіть не довелося ламати в пошуках чорної плівки — маленький шмат фільтра відкривався без шкоди для «тридюймівки». Земляни слідкували за затемненням сонця по-різному: хтось, як журналісти «УМ», дивився через вікно «курилки», хтось — із зали обсерваторії, хтось залазив на дах будинку чи піднімався в небо на повітряній кулі.