Черги біля виборчих дільниць, їхня мала пропускна спроможність, відтак — загальна нервознiсть стали прикметою ранку 26 березня і на Сумщині. Чи могло бути інакше, скажімо, в Косівщині, що під Сумами, якщо виборчу дільницю тут влаштували в тісній сільраді? Натовп нуртував, а тим часом поруч стояли дві школи — інтернат і загальноосвітня, де площі дозволили б почуватися виборцям значно комфортніше. Схожа ситуація була і в інших населених пунктах. Недостатня облаштованість дільниць із великим числом виборців призвела до того, що люди стояли в чергах сотнями, iнодi понад годину, як то було, зокрема, в Краснопіллі. Дехто спересердя кидав запрошення й казав, що голосувати не буде зовсім. Однозначно можна говорити й про неготовність до виборів політсил України, які не спромоглися вчасно й без напруги забезпечити виборчі комісії своїми представниками...
Що члени комісій були не готовими до роботи ні теоретично, ні психологічно, ні фізично, свідчить той факт, що значна кількість дільниць не відкрилася вчасно. Погоджується із нашими даними і відповідальний за проведення виборів у області від ОДА заступник обласного голови Олег Медуниця. Він повідомив, що найбільша затримка з відкриттям дільниці була на сорок п'ять хвилин — у Сумах, де секретар дільниці, вибачте, проспала й запізнилася. Таке «проспала» лунало не раз.
Як зафіксували у акті спостерігачі Партії регіонів, найпізніше дільниця відкрилася у селі Хухра Охтирського району — о 9.10. Утім усі ці порушення не могли вплинути на загальний процес. Вибори відбулися, і 65,27 відсотка мешканців Сумщини взяли в них участь.
Про підсумки говорити рано, про тенденції, що випливають із даних, зібраних у комісіях спостерігачами, журналістами, — вже ніби можна. Принаймні Олег Медуниця окреслив ті тенденції, що вималювалися на понеділковий ранок. Судячи з тих підсумків, які є по області (без обласного центру), перевага віддана БЮТу. На другому місці на цей час був блок «Наша Україна», треті — соціалісти, за ними — Партія регіонів.
У районах ці симпатії розподіляються зовсім по-різному. Так, на півночі — Путивльському, Серединобудському, Ямпільському районах, у Шостці та Конотопі, — схоже, перевага буде віддана Партії регіонів. У Роменському, Буринському, Недригайлівському районах більшість — за «НУ». До речі, якщо говорити окремо про рідний район Президента, Недригайлівський, то за «НУ» тут проголосувало 8619 людей, за БЮТ — 4922, за СПУ — 1969. У самій же Ющенковій Хоружівці, пожартував Олег Медуниця, вдвічі проти минулих виборів зріс рейтинг Партії регіонів: тоді за неї проголосував один виборець села, тепер — два.
Зате майже 92 вiдсотки хоружiвцiв знову пiдтримали «Нашу Україну».