Звіряче обличчя «бацькократії»
Трагічний фінал мали заходи з відзначення Дня свободи, які бiлоруська опозиція провела в Мінську минулої суботи. Свідомі білоруси щороку відзначають цей день, коли 1918 року була проголошена перша в історії білоруського народу власна незалежна держава — Білоруська Народна Республіка. І щороку демонстрантів під національними білими прапорами з червоними смужками посередині розганяють так звані органи правопорядку. Але та жорстокість, з якою минулої суботи озброєні до зубів лакузи режиму Лукашенка розігнали мирні зібрання громадян у Мінську, вразила навіть самих білорусів.
Семеро на одну
Сім компаній, серед яких ВАТ «Укрнафта», подали заявки на тендер, з якого може розпочатися реальна диверсифікація енергопостачання в нашій країні. На жаль, Україні при всьому бажанні так і не вдалося кардинально збільшити видобуток нафти і газу. При цьому не раз оголошувалося, що запасів вуглеводнів у нас чимало, щоправда, вони розташовані на шельфі Чорного моря. Проте забезпечити розробку родовищ було неможливо без відповідних фінансових і технічних потужностей, технологій та досвіду роботи на глибокій воді. Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння, стала «газова війна», що розпочалася наприкінці минулого року.
Трагедія на мосту
Як повідомили у прес-центрі Головного управління МінНС у Дніпропетровській області, аварію спричинив водій автомобіля БМВ. На мосту, який називають Новим, перевищивши швидкість, він намагався обігнати маршрутний мікроавтобус, не помітивши вчасно, що на його шляху стоїть ремонтний автомобіль «Обленерго». Коли ж намагався уникнути зіткнення, «підкосив» маршрутку, внаслідок чого її винесло на зустрічну смугу. Там же мікроавтобус буквально лоб у лоб налетів на два автомобілі, перекинувся і зупинився, підім'явши під себе «Тойоту».
Пограбування по-африканськи
COM.UA осиротів
Мільйони українських користувачів інтернету, які мають власні сайти з адресами в українському сегменті Всесвітньої мережі, а також люди, які щодня заходять на сторінки з кінцевими літерами назви .ua, прощаються з людиною, яка протягом останніх п'яти років контролювала якість роботи наймасовіших публічних доменів. Рідні, друзі та колеги директора компанії «Хостмастер» Бориса Мостового проведуть його в останню путь — сьогодні тіло 46-річного чоловіка поховають на Південному кладовищі в Києві.
«Невиїзний транзит»
Акурат до виборів-2006 року слідчі Генпрокуратури i СБУ значно просунулися у розслідуванні справи про «транзитний сервер» ЦВК, що використовувався у ході президентських виборів 2004 року для маніпуляції з даними. Нагадаємо, що раніше голова СБУ Ігор Дріжчаний повідомляв про арешт першого з фігурантів цієї справи, щоправда, не сказав, про кого йдеться. Минулої п'ятниці ця таємниця відкрилася громадськості, адже Шевченківський районний суд столиці відмовив представникам Генпрокуратури і Головного слідчого управління СБУ в їхньому бажанні взяти під варту екс-начальника управління інформаційного забезпечення Центрвиборчкому Олександра Скопу і звільнив його на підписку про невиїзд.
Кабінка смерті
Мікрорайон Жадова міста Кіровограда, в якому сталася ця трагедія, — це багатоповерхівки, ліфти яких здебільшого не працюють. Але в цьому будинку він якраз працював... Ідучи у неділю близько шостої вечора на прогулянку, а можливо — голосувати, молода сім'я — тато, мама та дитина у візочку — саме заходила до ліфту. Поки завозили дитину, ліфт відреагував на чийсь виклик і рушив униз.