Продається замок

Продається замок

У старовинному Збаразькому замку, що є пам'яткою архітектури національного значення і прикладом того, наскільки успішно можна повертати життя подібним спорудам, відбулася нарада під керівництвом Президента Віктора Ющенка під час його робочої поїздки на Тернопільщину. І місце, і регіон були обрані не випадково, адже нарада присвячувалася відродженню пам'яток історії та культури і розвитку туристичної галузі, а саме Тернопільська область має всі підстави стати пілотною в цьому плані. На порівняно невеликій території тут сконцентрована велика кількість унікальних природних, культурних та історичних об'єктів. Як от, наприклад, горизонтальні гіпсові печери довжиною у сотні кілометрів, аналогів яких нема в усій Європі, чи третина всіх замків та фортець України, чи такі всесвітньо відомі християнські святині, як Почаївська Свято-Успенська лавра та Маріїнський духовний центр у Зарваниці. Водночас до більшості цікавих об'єктів нема нормальних доріг, а поряд — облаштованих автостоянок, комфортних готелів, закладів харчування, самі ж об'єкти часто знаходяться у плачевному стані.

Гусячі лапки

Гусячі лапки

Деякі вчені (і не лише вони) дотепер вважають, що у стрімкому поширенні пташиного грипу по світу винні перелітні птахи. Так, у Росії створюються спеціальні бригади, які будуть відлякувати дичину від водойм та птахофабрик, розганяти зграї птахів у містах і відстрілювати гав біля сміттєзвалищ. Однак гонконгівські орнітологи стверджують, що дикі гуси й качки, швидше — жертви зарази, а не її переносники, передає агенція REGNUM. Так, восени минулого року на озері Цинхай (західний Китай) загинули близько п'яти тисяч диких птахів, які заразилися від пернатих із комерційних птахофабрик регіону. Іноземні дослідники звертають увагу на те, що вірус перекинувся з Китаю у південний Сибір улітку, коли немає міграції птахів. До того ж вірус рухався зі Сходу на Захід уздовж залізничних колій, автомобільних трас і міжнародних кордонів, а не за стандартними шляхами перельотів водоплавних.

«Гуманітаний» піар

«Гуманітаний» піар

Гвалт iз присмаком міжнародного скандалу довкола придністровської теми після парламентських виборів в Україні може, нарешті, вгамуватися. Адже, як натякають українські чиновники, ця ситуація, в якій дехто намагається представити офіційний Київ як ущемлювача економічого розвитку Придністров'я, створена штучно заради вигоди антипомаранчевих сил. За словами заступника міністра закордонних справ України Андрія Веселовського, відправлення Росією гуманітарної допомоги для самопроголошеної республіки інакше як пропагандистською та провокаційною акцією не назвеш.

Хто посерединці — тому всі гостинці

Хто посерединці — тому всі гостинці

Днями у Греції відбулося щорічне представлення країн-учасниць пісенного конкурсу «Євробачення», а також жеребкування виступів конкурсантів. Представники виконавців передали в Європейську мовну спілку інформацію про пісню, яку учасники планують виконати у травні: її аудіо- та відеоряд, офіційний текст, а також біографії виконавця та авторів пісні. Українка Тіна Кароль, нагадаємо, повинна спочатку виступити у півфіналі, тому що минулорічні конкурсанти — гурт «Гринджоли» — отримали місце нижче за 12-те. Отож Тіна співатиме п’ятнадцятою з 23, після Польщі, Росії і Туреччини (відповідно 12-те, 13-те, 14-те місця). Першою у півфіналі виступає Вірменія, а у фіналі — Швейцарія. Оголосили також послідовність країн, працівники телецентрів яких оголошуватимуть результати голосування в прямому ефірі: першою буде Словенія, а останньою Туреччина, наша країна майже посередині — на 20-му місці.

Справедливість повертається?

Справедливість повертається?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

З ініціативи Громадянської партії «Пора» в приміщенні готелю «Прем'єр Палац» позавчора відбувся «круглий стіл» на тему: «Власність і справедливість», на якому партія презентувала своє дітище — проект «Закону про справедливість». Цей документ, зі слів батьків проекту, пропонує інноваційну ідею вирішення проблеми прав власності на приватизоване майно. Це питання є одним із найгостріших у сучасному суспільстві, і такий документ має раз і назавжди поставити крапку в суперечках довкола цієї проблеми.

Начитаний і озброєний до зубів

Начитаний і озброєний до зубів

Не знати, яких розмірів сягнула б домашня колекція зброї старшокласника одного з сіл Богородчанського району, якби округою не поширилася інформація про те, що хлопець активно скуповує «стволи». Візит «за гарячими чутками» двох дільничних міліціонерів до його помешкання підтвердив найсміливіші припущення: підліток, як на духу, виклав увесь свій арсенал — п'ять газових, стартових та саморобних пістолетів, обріз двоствольної мисливської рушниці, саморобну гвинтівку та боєприпаси.

Дочекались Роксолани-2

Дочекались Роксолани-2

Цього року виповнюється півтисячоліття з дня народження легендарної Насті Лісовської. Але таке затягування з завершенням зйомок серіалу «Роксолана. Володарка імперії» зовсім не означає, що режисер Борис Небієрідзе спеціально «гальмував» процес через те, щоб фільм вигулькнув в ефірі якраз до ювілею. Тут історія куди прозаїчніша та сумніша.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Натівська сила — в українських крилах

Натівська сила — в українських крилах

В України є чергова підстава пишатися своїми авіаконструкторами: спільна російсько-українська компанія виграла тендер на надання в довгострокову оренду транспортних літаків для потреб НАТО. У східнонімецькому місті Лейпциг найближчим часом мають підписати договір із переможцем, повідомляє УНІАН. Засновниками російсько-української компанії «Ruslan SALIS» виступають російське підприємство «Волга-Дніпро» та Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова з України. Відтак у користування НАТО на три роки мають віддати 6 літаків типу Ан-124-100. За оцінками експертів, цей контракт може принести партнерам близько 650 мільйонів євро.

Всі статті рубрики