Будівельні роботи на площі перед НСК «Олімпійський» мають бути припинені. Проект підкоригується
Здається, нарешті сторони, що конфліктують у проблемі будівництва торговельно-розважального комплексу на площі перед головним стадіоном країни, дійшли певної згоди. Позавчора на засіданні комісії за участi представників уряду, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Київської міської державної адміністрації, дирекції НСК «Олімпійський», Федерації футболу і власне забудовників — товариства «Юджин» — підписали меморандум.
Розчарованi «Десною»
Генпрокуратура завершила розслідування справи, яка кілька місяців тому сколихнула всю Україну. Йдеться про трагічний випадок, який стався в 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних сил «Десна». 29 листопада минулого року під час нічних навчальних стрільбищ один із курсантів переплутав маячки і вцілив у навчальний центр, де якраз сидів запасний екіпаж. Від пострілу загинуло двоє військовослужбовців, а ще двоє одержали поранення.
Сиру — мир!
Принаймні 5 вітчизняних підприємств, які спеціалізуються перeважно на виробництві твердих сирів, відновлять поставки своєї продукції до Росії. Деякі з цих заводів відразу після введення ембарго переорієнтувалися на виробництво сухого молока, інші накопичували на складах півторамісячні запаси продукції. Тепер же «молочна п'ятірка» зможе зітхнути з полегшенням і спокійно працювати далі у звичайному режимі.
Кранам — воду, під'їздам — лампочки
Усього 30 днів дав Президент України Віктор Ющенко на опрацювання всіх пропозицій, які були висловлені в ході всеукраїнської наради, присвяченої реформуванню ЖКГ. Після цього терміну спеціально створена комісія з фахівців, працівників профільних відомств і міністерства має представити документ, який визначить конкретні кроки реформи у 2006 році. Президент запевнив, що зі свого боку внесе до Верховної Ради як невідкладні законопроекти щодо правового забезпечення реформи.
Поїсти млинців і поганяти біса
Хоча зима вперто не збирається відступати, свято з приводу її так званих проводів — Масляницю ніхто не відміняв. Можливо, у такий спосіб (гуляючи і смакуючи млинці) вдасться прискорити прихід довгоочікуваної весни? Принаймні спробувати варто. Тим паче вихідними на вулицях столиці заплановано чимало заходів, що супроводжуватимуться піснями та танцями, а головне — на кожному кроці пригощатимуть млинцями.
25 мільйонів квітів
15 березня у Києві починається традиційний весняний двомісячник з благоустрою та озеленення, на проведення якого міська влада виділила понад 191 мільйон гривень — на 10 відсотків більше, ніж торік. Як розповів «УМ» заступник начальника ГУ контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Києва Геннадій Давидов, про це йшлося на вчорашньому засіданні колегії КМДА.
Таки рука Москви
Спеціальна слідча комісія парламенту Італії з розслідування замаху на Папу Івана Павла ІІ передала світовим ЗМІ для ознайомлення фрагменти остаточного звіту про проведену роботу. У документі міститься висновок, що наказ ліквідувати понтифіка віддав особисто тодішній Генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв. Завдання організації замаху радянська влада поклала на Головне розвідувальне управління (ГРУ), спецпідрозділ з «делікатних» операцій КДБ СРСР, заявив голова цієї парламентської комісії Паоло Гудзанті.
Торпеда на Золотому пляжі
Учора на мисі Чауда мало добряче «бабахнути» — туди місцеві піротехніки , як повідомили «УМ» у Головному управлінні МінНС Криму, мали підвезти (коли писались ці рядки) і підірвати стару іржаву торпеду часів минулої війни. Її, точніше середню частину завдовжки чотири з половиною метри, випадково угледіли на Золотому пляжі неподалік Феодосії.
Процес пішов
Парламент Чорногорії призначив на 21 травня проведення референдуму про майбутній статус республіки. За проведення референдуму проголосували всі присутні на засіданні парламенту депутати. Парламент визначився з остаточною датою проведення референдуму про незалежність після багатьох місяців переговорів з парламентською опозицією, яка виступає за збереження тісних зв'язків із Сербією, та представниками Європейського Союзу, які також переконували чорногорських політиків зберегти державний союз із Сербією. Союз Сербії і Чорногорії — це все, що залишилося від колишньої федеративної Югославії, до складу якої на початку 90-х років входили шість республік, які на цей час стали незалежними державами. З втратою Чорногорії Сербія втрачає вихід до моря.