Список державних службовців Сумської обласної державної адміністрації, які мають борги у сплаті за спожиті комунальні послуги, опублікувала газета «Сумщина». Це зроблено на виконання одного із заходів розпорядження голови адміністрації Володимира Щербаня «Про заборгованість оплати за спожиті комунальні послуги державними службовцями апарату та підрозділів облдержадміністрації». З'явився документ у зв'язку з тим напруженим станом, що виник у обласному центрі через недоопалення та недопостачання гарячою водою мешканців міста. Ті, хто сплачує, почали скаржитися на холод. Ті, хто має постачати послугу, відповідно, поскаржилися на тих, хто не сплачує. Бо саме чималі борги, стверджують вони, не дають змоги своєчасно придбати необхідну кількість газу, аби забезпечити нормальні послуги. А хто ж не сплачує?
Як не раз зауважували керівники відповідних служб, зокрема генеральний директор ТОВ «СумиТЕКО» Володимир Винокур, боржниками є здебільшого ті, хто цілком може розраховуватися за «комуналку», — люди достатньо заможні. Не сплачуючи за послуги, вони дозволяють собі різні «радощі життя» у вигляді машини, дублянки, побутової техніки... А найдобросовісніше платять, певно, пенсіонери, для яких лишається одна радість: не мати боргу. Тож обласна адміністрація в особі її голови вирішила назвати «героїв» поіменно і почати з себе. Оскільки останнім часом зарплату дають вчасно, а проте виявляється, шістдесят п'ять держслужбовців облдержадмiнiстрацiї мають комунальні борги понад одну тисячу гривень. Це, зазначено в розпорядженні, дискредитує орган влади. І не погодитися з цим важко.
Для початку оголошено догани та позбавлено премії за листопад дев'ятьох держслужбовців апарату облдержадмiнiстрацiї. На черзі можуть виявитися й інші, оскільки, судячи з публікації, чотирнадцять чоловік мають заборгованість понад три тисячі гривень; три чоловіки — понад чотири тисячі. Перед ведуть працівники управління праці та соціального захисту населення, де у спеціаліста борг сягає понад п'ять з половиною тисяч, і головного фінансового управління, де провідний спеціаліст має борг понад шість тисяч гривень.
Розпорядження зобов'язує керівників підрозділів протягом тижня притягнути всіх названих до дисциплінарної відповідальності та встановити контроль за тим, аби борги були погашені в місячний термін. У іншому разі має бути розглянуте питання про доцільність перебування перерахованих на своїх посадах.
Заходи, звичайно, круті. Але після них є сенс за місяць опублікувати й результати вказаних дій. Бо ж якщо про них не стане відомо або виявиться, що відповідних заходів не вжито, то дане розпорядження, зроблене, вочевидь, для навчання решти — як публічне биття, матиме цілком протилежний ефект.