Отримання «Запоріжсталлю» сертифікатів якості міжнародної системи ISO 9001-2000 стало для комбінату цілком логічною подією напередодні свого 70-річного ювілею. Минулого тижня директор українського представництва німецького спостережного товариства NUV NORD Дмитро Турсунов урочисто передав керівництву комбінату три сертифікати якості: перший з них свідчить про високий рівень менеджменту, тобто відповідність системи управління підприємства сучасним світовим вимогам; другий — сертифікував «відповідність виробничих процесів підприємства європейським директивам», а третій — підтверджує якість продукції комбінату — гарячекатаного прокату. Нагадаємо, що отриманню сертифікатів передував комплексний сертифікаційний аудит, що був проведений у жовтні. За його підсумками керівник товариства NUV NORD пан Хессе констатував: «Система управління якістю не має відхилень від вимог міжнародного стандарту ISO 9001 -2000 і повністю йому відповідає».
Виявляється, здобути визнання міжнародних експертів не так то й просто — аудитори повідомили, що зараз п'яти не найгіршим українським підприємствам (з етичних міркувань їх назви не уточнювали) так і не дали позитивної відповіді щодо їх сертифікації. Загалом представники аудиторської групи наголосили на суттєвих позитивних змінах, що сталися на підприємстві за останні два роки. «Ми бачимо, як бурхливо розвивається «Запоріжсталь» — і з усією відповідальністю можу сказати, що підприємство стоїть на рівні з кращими металовиробниками Європи і світу», — вважає пан Турсунов.
Перший заступник голови правління ЗАТ «Запоріжсталь» Олександр Путнокі зазначив, що міжнародне сертифікування є логічним результатом величезної роботи всього колективу підприємства — це і реалізація програм з переоснащення основних фондів, нарощування обсягів і асортименту продукції, що виробляється. «При цьому основною нашою метою, звісно, було виробництво, а отримання сертифіката є лише свідченням високої якості нашої діяльності, — повідомив пан Путнокі. — І той факт, що сьогоднішні результати нашої роботи достойні такої високої оцінки міжнародних експертів, вселяє оптимізм щодо подальшої реалiзації намічених програм». Приміром, наразі на підприємстві триває реалізація програми технічного переозброєння. Зараз продовжується реконструкція доменної печі №2, у грудні — капітально відремонтують першу піч. У планах на наступний рік — встановити у мартенівському цеху піч-ківш, а у 2005 році — першу машину безперервної розливки сталі потужністю 2 мільйони тонн плюс ще одну піч-ківш.
Сьогодні «Запоріжсталь» виробляє 3,5 мільйона тонн металопрокату на рік. Підприємство і надалі планує як нарощувати обсяги виробництва продукції, так і розширяти асортимент останньої. Зокрема, нині виробляється чимало видів «побiчної» продукції — таким чином вдалося задіяти в роботу відходи виробництва. Приміром, якщо раніше пісок викидали на звалище, то тепер із нього на комбінаті виробляють цеглу. Загалом за останні 2,5 року виробництво продукції по всьому металургійному циклу зросло в середньому на 18 відсотків. Практично підприємство виключило товарообмін та вдвічі збільшило податкові платежі, які склали 526 мільйонів гривень. «Запоріжсталь» успішно освоює зарубіжні ринки, зокрема до 55 відсотків продукції йде на експорт у країни далекого зарубіжжя — а це понад 80 країн світу.
Не випадково, вітаючи колектив підприємства з ювілеєм, Президент України Леонід Кучма нагородив за успішну роботу групу працівників заводу державними нагородами.