Йдеться передусім про дії керівництва та посадовців Феодосійського управління ветеринарної медицини, в зоні безпосереднього контролю яких були три інфіковані пташиним грипом птахофабрики в селищі Приморське. Під час досудового слідства кримська прокуратура встановила, що на підприємстві «Птахокомплекс» (сусідні ТОВ «Південагро» та ВАТ «Побережжя» — це колись єдине з «Птахокомплексом» підприємство) загибель птиці розпочалася ще 23 грудня, проте на самій фабриці цей факт приховали. За деякою інформацією, небезпечна для пернатих інфекція, ймовірно, потрапила через використання у господарстві води з найближчих озер, на яких зимували перелітні дикі гуси і качки. Службові ж особи управління ветеринарної медицини у Феодосії, як сказано в повідомленні прес-служби прокуратури Криму, неналежно поставились до виконання службових обов'язків, не забезпечили щоденний ветеринарний контроль за епізоотичною ситуацією. Точніше, упродовж тижня вони взагалі не навідувались у господарство, натомість продовжували інформувати органи контролю, що там усе гаразд. А тим часом за тиждень пошесть спокійно перекинулась на «Південагро» та «Побережжя», вразивши смертельною недугою все їхнє поголів'я.
Отож за НП у Приморському доведеться конкретно відповідати керівникам міської ветмедицини і постраждалого «Птахокомплексу». Стосовно перших прокуратура автономії вже порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість), другим інкримінується ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем). Оскільки спалах захворювання на названих птахофабриках виник з вини керівництва, то господарства ще й не отримають компенсації за забиту птицю, повідомили УНІАНу в Мінагрополітики.
Водночас прокуратура не знайшла підстав для реагування на спалах пташиного грипу в домашніх господарствах трьох присивашських районів. Мовляв, місцеве самоврядування, ветеринарний контроль та виконавча влада щодо профілактики, виявлення та боротьби з епізоотією законодавства не порушили.