Заіржавіємо разом?

14.01.2006
Заіржавіємо разом?

Микола Томенко демонструє ту саму листівку. (УНІАН.)

      «Вони зрадили український народ! Вони відправили у відставку уряд, який захистив тебе і дав тепло в оселі!» — чорні літери на темно-помаранчевому тлі під портретами Леоніда Кравчука, Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Володимира Литвина та Петра Симоненка. Це — листівка у виконанні блоку «Нашої України» без зазначення вихідних даних, зате із текстом заяви «НУ» на звороті про «політичних маріонеток північно-східних патронів». Ідеться про ту коаліцію, яка у вівторок проголосувала за відставку «нашоукраїнського» уряду Юрія Єханурова.

      У зв'язку з цим постає дуже важливе питання: а чи зможуть після взаємних звинувачень у зраді Блок Тимошенко та «Наша Україна» утворити нову коаліцію в новообраній Верховній Раді?

      Заступник лідерки БЮТ Микола Томенко, перебуваючи у Львові, назвав згадану листівку «Брудним політичним піаром» у виконанні «Нашої України». Однак водночас повторив свої слова, сказані ще раніше, про те, що «помаранчевій» команді треба домовитися про спільні дії після виборів.

      Цікавий факт: на закиди в тому сенсі, що БЮТівці пішли на союз із Януковичем, активні «тимошенківці» на кшталт народного депутат Андрія Шкіля відповідають приблизно так: «А згадайте, як ви підписували з тим Януковичем меморандум!». Натомість новину про те, що у четвер Віктор Ющенко, а після нього і Юрій Єхануров відкликали свої підписи з-під «помаранчево-синього» меморандуму, вже згаданий Микола Томенко прокоментував iз притаманною йому скромнiстю: «Розірвавши так званий «Меморандум про порозуміння», ...Віктор Ющенко виконав вимогу Блоку Юлії Тимошенко». І далі: «Очевидно, Президент розглядав тоді (восени. — Ред.) цей союз як стратегічний політичний крок та сподівався, що його союз із Януковичем буде довготривалим. На жаль, нетривале існування союзу Ющенка і Януковича, укладеного задля призначення Юрія Єханурова Прем'єр-міністром, мало надзвичайно негативні наслідки для країни. Це, насамперед, підпис Президента під законом, який гарантував недоторканність депутатам місцевих рад».

      Займаючись таким «чистим» політичним піаром, БЮТівці чомусь повністю заперечують факт існування союзу, нехай і ситуативного та нетривалого, між ними та «регіоналами». Сколупнули ж вони разом уряд? (До речі, позафракційний Олександр Волков в інтернет-чаті на сайті «Української правди» зауважив, що уряд Єханурова відставили фактично ті самі політичні сили, що й у 2001 році — уряд Ющенка.) Що далі? Таким буде їхній антипрезидентський союз і в новому парламенті?

      Хочеться вірити, що ні. Адже наразі Юлія Тимошенко відкидає можливість блокування у Верховній Раді після виборів із Партією регіонів, КПУ, а також «іншими екзотичними силами». Про це вона заявила позавчора під час зустрічі у ВР із послами країн Великої сімки та Євросоюзу. «Вони («Регіони», КПУ тощо) сповідують абсолютно відмінну від нас філософію бачення устрою країни», — каже лідерка БЮТ. І вона «краще залишиться в опозиції, ніж укладе компроміси, які спотворюють узагалі життя й обличчя нашої країни».

      На запитання про зміст стосунків із політичною силою Віктора Ющенка Тимошенко відповіла так: «Як правило, обмінюємося заявами. На жаль, не з боку нашої політичної сили є табу на переговори. А я вважаю, що такі переговори треба починати».

      Юлія Володимирівна зазначає: «Головним суперником БЮТ на виборах буде Янукович (а не Ющенко)» (цитата з учорашнього чату на «Українській правді»( та «Я вірю в те, що з Президентом буде знайдено взаєморозуміння після виборів, і ми зможемо об'єднати наші зусилля на рівні певного рівного відношення у баченні процесів, які відбуваються в Україні» (зустріч із представниками G-7 та ЄС).

      Що саме мається на увазі під «рівним відношенням»? Вочевидь це пані Тимошенко розшифрувала в інтерв'ю журналу «Корреспондент», який визнав її «особистістю 2005 року». «У цьому (критиці ЮВТ на адресу «НУ». — Ред.) немає нічого особистого, — заявляє Тимошенко. — Чим більше «Наша Україна» на чолі з Президентом здає інтереси країни, чим більше вона будує ядерних сховищ (сфальшивити, оком не моргнувши, — це для ледi Ю теж уже ввiйшло в звичку. Де бодай одне таке сховище? — Ред.), щоб збирати там відходи, тим менше в мене до них симпатії. Я розумію, що коли ми прийдемо в парламент, все одно доведеться створювати там більшість. Але, з іншого боку, я дуже вірю, що політична сила, яку я очолюю, домінуватиме, і що ми просто не дамо робити те, що роблять сьогодні. А для кількості ми, звичайно, їх [НСНУ] запросимо».

      І що тут скажеш? Звісно, протилежному флангу «помаранчевих» дуже хочеться відреагувати. Приміром, близький до «Нашої України» народний депутат Володимир Цибулько заявляє, що «після голосування 10 січня за відставку уряду «Батьківщина» має відкликати усіх своїх голів райдержадміністрацій. Бо... ці пости було отримано ще під час участі у «помаранчевій» коаліції, а про будь-яку підтримку цієї коаліції «Батьківщиною» після зазначених подій уже не йдеться».

      А, приміром, «нашоукраїнець» Давид Жванія виступає з іще різкішими словами: «З ким опинилися наші вчорашні союзники по Майдану, готові прати онучі в штабі Ющенка? Вони перуть онучі в штабі тих, хто називав їх іржавими. Ось і будуть іржавіти разом, і вибори покажуть ступінь їхньої політичної корозії».

      Не заіржавіти б усім разом...

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>