Небезпечний штам у загиблих у різних регіонах півострова птахів знайшли у ході лабораторних досліджень. Цей же вірус спричинив мор 7 курей і гусей в одному з домогосподарств села Сонячне Сімферопольського району. Щоправда, до тотального вилучення нещасних птахів справа там не дійшла, але карантин локального характеру, як пояснили «УМ» у ГУ МінНС Криму, все ж накладено. Досі у карантинній зоні продовжують перебувати і 6 сіл Присивашшя, де, як відомо, примусово повністю знищили все домашнє поголів'я.
Але найбільше керівництво автономії, як зрозумів кореспондент «УМ» із розмови з в.о. начальника управління ветеринарної медицини Криму Миколою Бамбуляком, хвилює ситуація у смт Приморське. Там, як уже повідомлялось, відразу на трьох птахофабриках — «Юг-Агро», «Птицекомплекс» і «Побережье» з невідомих причин загинуло, за останніми даними, понад 40 тисяч курей. Микола Бамбуляк не виключає, що пернатих могла уразити хвороба Ньюкасла, псевдочума, як ще її називають фахівці. Інфекція не являє собою загрози для людського здоров'я, а ось стосовно птахів вважається невиліковною і уражує в першу чергу ембріон. Утім лабораторна експертиза (до неї долучились також Київ і Донецьк) ще триває, відтак остаточний діагноз називати поки зарано, сказав керівник кримської ветмедицини.
А ось кримський прем'єр Анатолій Бурдюгов висловив припущення, що на уражених підприємствах мало місце недотримання умов утримання птахів, тому, мовляв, відповідні оргвисновки має зробити республіканське управління ветеринарної медицини. На спеціально скликаній надзвичайній протиепізоотичній комісії він дав доручення місцевому МінАПК перевірити з цього приводу всі 29 птахофабрик півострова. А поки що всьому персоналу «Юг-Агро», «Птицекомплекс» та «Побережья» терміново зробили щеплення від звичайного грипу.
Відреагувала на курячий мор у Приморському й місцева прокуратура, порушивши кримінальні справи, у яких фігурує адміністрація самих птахофабрик і управління ветмедицини Феодосії.