Після багаторічних декларацій та намірів у селі Пустовійтівка Роменського району нарешті закладено фундамент церкви святої Трійці. Власне, старий фундамент храму, збудованого тут 1773 року останнім кошовим отаманом Запорізької Січі Петром Калнишевським, зберігся. Як збереглися частково стіни, щоправда, розібрані, перебудовані, прилаштовані... І все ж церква не зникла повністю. Колоди, з яких складалися її стіни, збереглися, хай і у стінах інших, колгоспних, будівель. Мабуть, таки щось особливе було в храмові, щось від самого Калниша, людини, яка й ім'я мала відповідне — камінь. Яка найдовше за історію Січі була її отаманом. Яка після знищення козацької республіки десять років провела у страшному самотньому ув'язненні в Соловецькій в'язниці. А після дарування Калнишевському імператорського «прощення» вже там, на Соловках, він дожив і помер у «сто дванадцять літ от роду», як було зафіксовано на його надгробку.
До речі, спроби вшанувати земляка були й у радянські часи. Їздили на Соловки, аби знайти ту плиту та точне місце поховання Петра Калнишевського. Але все було перевернуто, плити з могил лежали, скидані вбік. За пляшку, як розповідали тоді, українцям пообіцяли знайти і віддати надгробок. Так пошановувалося козацтво... Сьогодні надмогильна плита Калниша знайшла своє історичне місце, вона — експонат Соловецького державного історико-архітектурного музею-заповідника.
Наступного року виповниться 315 років від дня народження Калнишевського. І це стало поштовхом до відновлення пустовійтівської пам'ятки. Її відтворення є складовою комплексу заходів, затверджених з нагоди річниці Президентом України. На урочистому закладеннi фундаменту в підмурівок відроджуваного храму заклали капсулу з вітальним словом Президента Віктора Ющенка до нащадків та з посланням прийдешнім поколінням голови обласної державної адміністрації Ніни Гаркавої.
Свята Трійця, яка, обіцяють будівельники, на наступну Покрову вже прийме прихожан, стане частиною історико-меморіального комплексу «Батьківщина кошового отамана Петра Калнишевського» з музеєм. Наступного року планується започаткування всеукраїнського козацького свята «Калнишева рада» та закладання Калнишевого гаю. Йдеться і про можливе виготовлення копії з надгробка отамана.