У Харкові — шкільний скандал. Учитель гімназії № 152 і за сумісництвом — керівник фракції комуністів міськради Володимир Лушницький потрапив до об'єктиву прихованої камери далеко не в кращу хвилину своєї педагогічної практики. «Кіно» невідомий оператор зняв дійсно захоплююче. Ось педагог стоїть біля столу, а потім несподівано зривається з місця, біжить мало не через увесь клас до учня і починає лупцювати його з усієї сили по голові, спині, плечах.
Ці, по-своєму унікальні кадри, потрапили до прямого ефіру вечірніх новин телекомпанії АТН. І хоча відео знімали звичайним цифровим фотоапаратом, його якість дозволяє впізнати в чоловікові міцної статури саме пана Лушницького.
Цікаво, що днем раніше на електронну адресу згаданої вище телекомпанії надійшов анонімний лист, автор якого розповів про неадекватну поведінку вчителя історії. Мовляв, через його «педагогічні» методи виховання один хлопець уже ходить із гематомою на нозі, а інший прийняв на власну голову купу стусанів. При цьому невідомий адресат підкреслив, що така муштра для учителя давно стала нормою. Усі про це знають, але чомусь мовчать.
Факти з комп'ютерного листа Володимир Лушницький одразу ж заперечив. За його версією, неприємний інцидент спровокував сам восьмикласник, який без дозволу поцупив з учительського столу щоденник. Але хлопця, мовляв, він не бив. Просто відштовхнув від парти. Саме в такій інтерпретації пан Лушницький переповів цю історію директору гімназії Галині Кримській після появи в ефірі сюжету про анонімний лист. З цією ж версією він приходив і до секретаря міськради Марка Воронова, аби заручитися підтримкою на випадок можливого скандалу. Тобто виходить 55-річний учитель зі школярською безпосередністю, м'яко кажучи, говорив неправду старшим по рангу колегам, що теж не робить йому честі як педагогу. До того ж, рятуючи власну репутацію, він навіть витяг із колоди найперевіренішу життям карту — політичну. Мовляв, цей скандал спровокували його супротивники. Адже на носі вибори до міськради.
Цікаво, що саме політикою Володимир Лушницький прикривався й у квітні минулого року, коли став фігурантом подібного скандалу. Тоді на шпальти газет і до новин усіх телекомпаній він потрапив через позов до суду матері одинадцятикласниці тієї ж гімназії. Жінка звинуватила учителя в тому, що він у кабінеті історії намагався згвалтувати її доньку. Правоохоронці кримінальну справу порушили. Але хід слідства не влаштував позивачку. Вона вже через кілька днів забрала свою заяву і поскаржилася журналістам, що слідство проводиться не об'єктивно. Ще трохи, говорила вона, і винною можуть визнати саме мою доньку (на тілі якої залишилися синці), а не хтивого вчителя.
І півтора роки тому, і на початку теперішнього скандалу, колеги Володимира Лушницького разом із керівниками міського та районного управлінь освіти стали на його захист. Мабуть, ними рухав суто корпоративний інтерес і бажання зберегти добру репутацію навчального закладу. Продемонстроване ж відео справило ефект бомби, яка вибухнула. Директор гімназії Галина Кримська заявила про свій намір добровільно залишити керівну посаду, а діти тепер в один голос переповідають неймовірні історії з педагогічної практики свого вчителя. Виявляється, Володимир Михайлович частенько лупцював дітвору по спині, ногах і нирках. А одного з хлопців у момент люті навіть затягнув до туалету, відкрив кран із водою і підставив під струмінь його голову. Найбільше ж діставалося від історика школяркам. На відміну від хлопців, дівчат він, навпаки, не бив, а гладив. Причому не тільки по голові. Хтиву поведінку історика педагоги примітили вже давно, але чомусь пропустили цей факт повз увагу.
Наразі у 152-й гімназії розпочали комплексну перевірку члени комісії, створеної за наказом начальника міського управління освіти. Її результати будуть відомі ще цього тижня. Активізувалися і колеги пана Лушницького по депутатському корпусу. Секретар міськради Марк Воронов має намір звернутися до прокуратури Ленінського району Харкова з приводу розслідування шкільного інциденту. «Ми обурені поведінкою депутата, — говорить він. — Але потрібна правова оцінка його діям. Треба довести, що наданий відеозапис не є фотомонтажем. Ми будемо намагатися провести усі ці процедури якнайшвидше».