Спочатку в Москві, а наступного дня — в Ашгабаті міністр палива та енергетики України Іван Плачков розв'язував газовий ребус, розроблений російською стороною. Офіційно пролунали заспокійливі заяви українського міністра та його російського колеги Віктора Христенка, в яких обидва зазначили, що переговори проходять у конструктивній площині. За обопільною домовленістю перебіг московських перемовин поки що не розголошується. Зазначимо, що наразі міністерства дійшли згоди про зустріч делегацій обох країн, яка має відбутися наступного тижня, для остаточного узгодження протоколу з транзиту газу.
Тоді як Україна і Туркменістан демонструють злагоджену співпрацю, а на рівні керівників міністерств між Києвом і Москвою триває діалог, російський «Газпром» вибухнув парадом сенсаційних інтерв'ю. Насамперед там повідомили, що відтепер працюватиме оперативний штаб із забезпечення безперебійного постачання газу європейським споживачам територією України і встановлено спеціальний графік роботи на період після 31 грудня 2005 року. Ці лихоманкові рухи РАТ не на жарт стривожили наших сусідів із країн Європейського Союзу. Один із впливових часописів наводить слова заступника голови правління «Газпрому» Олександра Медведєва: «Відповідальність за скорочення поставок до Європи лежатиме цілковито на Україні». Слідом за цим інтерв'ю пан Медведєв в ефірі телеканалу НТВ заявив, що Україна втратила час для обговорення цін на газ, і що тепер про ціну 160 доларів за тисячу кубометрів не може і йтися. Він назвав тепер іншу ціну — близько 217—230 доларів за тисячу кубів.
У свою чергу, виступаючи в ефірі радіостанції «Ехо Москви», прес-секретар «Газпрому» Сергій Купріянов пригрозив: якщо не буде укладено відповідний контракт, у ніч на 1 січня обсяги поставок газу до України знизяться на обсяг, який споживає наша країна. Пан Купріянов також наголосив, що «Газпром» готовий звернутися до міжнародних судів у випадку, якщо українська сторона розпочне несанкціонований відбір газу з труби». Версію про ймовірні крадіжки газу підтримав також Олексій Міллер в інтерв'ю телеканалу Russia Today. Пан Міллер дав зрозуміти, що пом'якшення позиції може бути лише за умови, якщо Україна передасть російській стороні контроль над своєю газотранспортною системою. Усе це нагадує поводження газового монополіста з Білоруссю. «Газпром» не тільки перебрав контроль над транспортною системою цієї країни, а й узяв в оренду землю під «трубою».
Поки політики і представники «Газпрому» щосили роздмухують тему газових переговорів, подібної напруги пристрастей немає на рівні президентів обох країн. Віктор Ющенко виступає за поступовий перехід на грошові розрахунки за російський газ. «Україна готова розраховуватися за газ винятково на ринкових засадах, однак із поступовим перехідним періодом», — заявив глава Української держави, висловлюючи сподівання на зустрічний рух з боку Росії. І в української, і в російської сторін, заявив Президент, є напрацювання з політики врегулювання газового питання, і воно повинно бути вирішене на взаємовигідній основі. Президент закликав уникати політичних спекуляцій навколо цієї теми, зокрема в питанні можливих перешкод у транзиті російського газу на ринки Європейського Союзу територією нашої країни. Віктор Ющенко наголосив: «Україна дала державні гарантії, що транзит буде забезпечено, і ці гарантії є беззастережними».