Депутати Чернівецької міської ради після довготривалих дискусій нарешті прийняли актуальне та довгоочікуване народом рішення. Офіційна його назва — «Про затвердження правил дотримання тиші в громадських місцях міста Чернівці». Передусім це стосується роботи закладів громадського харчування: ресторанів, барів, кафе тощо, які знаходяться в безпосередній близькості або просто на перших поверхах багатоквартирних будинків і своєю «діяльністю» заважають людям відпочивати. Згідно з правилами тепер часовий термін галасу в розважальних закладах обмежено: шум не повинен перевищувати 40 децибелів удень та 30 —у нічний час.
Під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні накладено табу на користування радіоапаратурою та іншими гучномовними установками з 23-ї до 7-ї години. І з автомобілів, припаркованих під вікнами будинків, музику і гудіння клаксонів не всім хотілося б чути вночі, як і в суботу-неділю, коли місто здригається від радісного вереску весільних кортежів. Усі ці нюанси тепер закладено в положення, і з ними доведеться рахуватись.
Є у правилах ще один хороший пункт. Ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, офісах, інших закладах, розташованих у житлових будинках, а також вбудованих та прибудованих до житла, не можна проводити без попередження мешканців цих будинків про початок робіт і їх завершення. З 21-ї до 9-ї години та у святкові дні їх проводити взагалі заборонено. Як це виглядає на практиці, мабуть, не важко уявити. Навряд чи знайдеться чернівчанин, до якого б зайшли господарі майбутнього кафе або будівельники чи сусіди, вибачились i повідомили, що стукати та розбивати стіни вони будуть з 10-ї до 17-ї години. Це, звичайно, з області фантастики. Але прецедент створено. Рішення вступило в силу.
Чи діє на практиці, сумнівно. Бо як стукали, так і стукають сусіди над головою, коли хочуть. Весілля як гуділи, так і гудуть, а з відкритих вікон машин на «всю котушку» працюють FM-станції.
Механізм реалізації цього важливого і потрібного документа наразі не пропрацьований. Кажуть, його можуть узяти на «озброєння» дільничні міліціонери. Недотримання цих правил передбачає адміністративну відповідальність згідно зі статею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та міськвиконкому дозволено розглядати питання про позбавлення дозволів на право здійснення підприємницької діяльності підприємств торгівлі, громадського харчування (ресторанів, барів, кафе, закладів розважального та грального бізнесу) при неодноразовому порушенні правил. Є сумніви, що хтось злякався. Але, можливо, з часом, після кількох показових «процесів», до рішень влади почнуть прислухатися.