Нарешті зібрали все жито-пшеницю, усяку пашницю, зробили всі заготовки на зиму, тож можна і перепочити за книжкою чи з улюбленою газетою на диванчику. А щоб не гаяти час намарно, то, читаючи, робіть помітки у своїх нотатниках та присилайте нам на конкурс «Кулінарні шедеври літературних героїв та їх авторів», бо ж не секрет, що не лише духовним харчем живляться письменники та їхні вигадані герої, а й хлібом, та не ним єдиним. Узяти хоча б відомого своїми гурманськими нахилами Дюма-батька чи його побратима по перу Бальзака, от знали ж люди толк у кулінарії, та й у творах своїх не соромилися про це писати. Та й про всілякі напої поети, зокрема, писали так, що рука сама тяглася до кружки («...сєрдцу станєт вєсєлєй», запевняв класик). А згадати хоча б, як описував наш рідний Котляревський усі бенкети, на яких ласував Еней. Усе, годі, не буду давати вам наводку, а краще запропоную спробувати свої сили у новому конкурсі.
Умови конкурсу прості: надсилайте цитати з літературних творів (не більше одного абзацу), де б автор вустами своїх героїв описував оригінальну страву. Паралельно можна приєднати опис застілля чи бенкету, але це вже як додаток. Обов'язкова умова – вказувати назву твору, автора, видання і сторінку (аби уникнути непорозумінь щодо авторства цитати).
Спонсором нашого конкурсу сам Бог велів стати нашому давньому надійному партнеру – каталогу «Книгоноша», — бо кому ж іще, як не їм, поширювати знання, а заодно і прищеплювати хороший смак в усьому, в тому числі й у кулінарії (якщо ви слідкуєте за нашою рекламою, то знаєте, які чудові книжки з кулінарії вони пропонують читачам). Зарекомендувавши себе обізнаною людиною в літературі, ви, виборовши призове місце у конкурсі, не лише заживете собі слави, а й поповните свою домашню бібліотеку, в чому нам люб'язно погодилися допомогти наші друзі з каталогу «Книгоноша».
Свої листи надсилайте на адресу «України молодої» з позначкою «Літературний конкурс».